Wpis z mikrobloga

Cześć,

Z tematem promieniowania elektromagnetycznego, „elektrosmogu” i innych pojęć tego typu spotkał się chyba każdy. Nierozerwalnie powiązane są z tym protesty lokalnych społeczności, publikacje w mediach i liczne wypowiedzi „specjalistów”, którzy sprytnie żonglują nie do końca pewnymi badaniami i analizami.

Kampania „Bądź w zasięgu!” rozprawia się ze wszelkimi mitami na temat pola elektromagnetycznego (ciekawostka: taki termin zdecydowanie lepiej opisuje to zjawisko). Staramy się pokazać jak jest naprawdę i z chęcią odpowiemy na Wasze wszystkie pytania i, mamy nadzieję, rozwiejemy wszelkie wątpliwości i obawy.

Tematem naszego AMA będą oczywiście fakty i mity na temat PEM. Będziecie mieli okazję porozmawiać z prof. Andrzejem Krawczykiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Zastosowań Elektromagnetyzmu, bodaj największym autorytetem w tej dziedzinie w Polsce oraz Markiem Lipskim, ekspertem w zakresie problematyki pól elektromagnetycznych.

AMA zaplanowane jest na najbliższą środę, 5 września od godziny 18:30. Zapraszamy!

#nauka #liganauki #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #ama
  • 54
  • Odpowiedz
@badzwzasiegu niepokojące jest bardzo silne zanieczyszczenie większości obszaru Polski falami elektromagnetycznymi o długości od 380nm do 760nm (szczególnie duże nasilenie występuje zwykle w ciągu dnia). Pewną ulgę dla organizmu człowieka stanowi stosowanie ekranowania w postaci potocznie zwanej "zasłonami" lub bardziej zaawansowaną formą ekranu tzw. "roletami". Wiele badań udowodniło kancerogenny wpływ promieniowania elektromagnetycznego w jeszcze bardziej szkodliwym zakresie długości fali poniżej 360nm, sprzyjającego powstawaniu czerniaków i powodującego niszczenie wzroku. Temat jest jest poważny,
  • Odpowiedz
@badzwzasiegu: proszę się odnieźć do poniższego:

W Stanach Zjednoczonych, odkryto, że pole elektromagnetyczne ma negatywny wpływ na mózg. Istnieje bezpośredni związek między rozwojem nowotworów złośliwych oraz określonymi grupami zawodowymi. Wśród tych, którzy nieustannie pracują przy komputerach, używają komórek i innych nadajników radiowych, liczba nowotworowych mózgu znacząco wzrasta. Wśród zagrożonych są na przykład amerykańscy policjanci, którzy zostali zmuszeni, aby zawsze używać nadajników radiowych.



Szczególnej troski wymaga rozpowszechnienie sieci bezprzewodowych (Wi-Fi), które generują
  • Odpowiedz
@badzwzasiegu: Dziwne, że tak mało plusów, zbyt trudnym językiem napisaliście i wykopki nie wiedzą o co chodzi :/ Do dziś pamiętam batalię z młodą matką o Wi-Fi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
"Z tematem promieniowania elektromagnetycznego, „elektrosmogu” i innych pojęć tego typu spotkał się chyba każdy."

Co? Pierwsze słyszę o jakimś "elektrosmogu" ogólnie, więc chyba nie każdy.
  • Odpowiedz
Wiele badań udowodniło kancerogenny wpływ promieniowania elektromagnetycznego w jeszcze bardziej szkodliwym zakresie długości fali poniżej 360nm, sprzyjającego powstawaniu czerniaków i powodującego niszczenie wzroku.

@Mahapralaja: ładnie to tak śmieszkować ze słoneczka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@badzwzasiegu: poruszając temat, warto oczywiście wspominać o tym, jakie wartości są niebezpieczne, i jakie urządzenie technicznie jest wygenerować odpowiednie ilości promieniowania.
  • Odpowiedz
@badzwzasiegu: ja wiem, że ten cały elektrosmog to bzdura ale gdybym nie był tego pewien to wolałbym raczej AMA nie z fizykami, a z lekarzami... no bo co człowiek nawet zajmujący się zawodowo polami elektromagnetycznymi, może wiedzieć o ich wpływie na organizm? O negatywnym działaniu promienie rentgena lepiej pytać radiologa czy krystalografa?
  • Odpowiedz