Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mireczki i Mirabelki,
TLDR: Po 4 latach związku, 2 miesiące przed ślubem, rozstałem się z różową, po kłótni o przedmałżeńską umowę majątkową, czyli tzw. intercyzę. Proszę o opinię czy to ze mną jest coś nie tak czy z nią?

Oboje przed 30, ona praca na etacie za niecałe 3k, ja własna działalność dochody nie regularne, raz dwa miesiące bez przychodu, a raz 70 tys w miesiąc. Średnio rocznie poniżej 300k nie schodziłem. Na dzień dzisiejszy ona nie ma nic poza Fordem za kilkanaście tys., ja mam aktywa około 2mln zł, z 800k na kontach + budynek warty 1mln w kredycie(spłacone w 30%), oraz moi rodzice posiadają firmę w którą od lat jestem wdrażany, wyceniana jest na kilkadziesiąt mln, lecz od kilku lat jest ona przedmiotem podziału majątku, gdyż ojczulek zdecydował się na zapładnianie dziewczyn z pokolenia swoich dzieci. Piszę o tym tylko dlatego, że ze względu na nowo powstających spadkobierców darowizna jako metoda sukcesji robi się na tyle problematyczna, że nowe dzieci jako spadkobiercy mogą dochodzić należnego im udziału w spadku od obdarowanego, niestety firma jest na tyle obciążona zobowiązaniami, że wyłączenie nawet kilku milionów może zagrażać jej egzystencji bez wyzbywania się aktywów, dlatego rozważana jest sprzedaż udziałów, która jeśli nastąpiłaby po zawarciu małżeństwa, czyli z majątku wspólnego, wtenczas firma rodziców może być przedmiotem kolejnego podziału małżeńskiego.
Poza tym proponowałem jej rozdzielność majątkową, ponieważ pozwoliłaby nam ona znacznie zmniejszyć podatki, ale już nie chce wydłużać i się w to zagłębiać.

Jej zastrzeżeniem do mojej propozycji było to, że przeniosła się do mnie z dużego miasta, poświęciła całe swoje życie, a ja chcę z niej zrobić niewolnika, całkowicie zależnego od siebie. Więc by nie miała takiej obawy, dałem jej dostęp do swojego konta, płacę za wszystkie jej większe wydatki jak dentysta, za wycieczki na karaiby, tajlandię, malediwy nie płaci nic, zaoferowałem założenie wspólnego konta na które ona będzie wpłacać 2k miesięcznie, ja 8k na tak zwane bieżące wydatki. Nadwyżki obu stron wydajemy na to co nam się podoba. Ponadto żeby czuła się bezpiecznie chciałem założyć na nią działalność, użyczyć jej mieszkanie w miejscowości turystycznej by zarabiała sobie na jego wynajmie, oraz otworzyć nową firmę także na nią, która pracowałaby na jej konto. Rodzina rozdzielność traktuje jako must be i że i tak dużo jej daję.

Napiszcie czy jestem chciwym i bezdusznym draniem, że chcę rozdzielności? Czy którakolwiek z różowych zgodziłaby się na taki układ?

#rozowepaski #zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 129
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania btw. Moze szukasz kolegi? Robie dobrą szakszuke, pizze włoską, bedzie z kim popykac w gierki i napic sie browara. W zamian otworzysz mi firme i pomozesz ogarnac ( ͡° ͜ʖ ͡°), mieszkanie w miejscowosci turystycznej darujemy sobie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Chciałeś dać inwestycję zamiast hajsu du przejedzenia, szanuję.

Generalnie widzę, że chce dostępu do całego skarbca, i nie potrafi docenić tego, że dajesz jej własny mały biznes dzięki któremu może się utrzymać.

Imho podejrzane, że zamiast doceniać jakikolwiek twój wkład to chce jeszcze więcej i jęczy, że za mało. Intercyza to jest to, co najbardziej #!$%@? pasożyty, miej to na uwadze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Gratuluję mądrości życiowej i uniknięcia zostania bankomatem owiniętym wokół palca. Twoja propozycja była bardziej niż uczciwa, ale jak widać "miłość" z jej strony była stricte uwarunkowana hipotetycznymi zyskami materialnymi, także świętuj że to odkryłeś w porę, a nie po fakcie. A świętuj kilka razy mocniej, że pozbyłeś się utajonego pasożyta. Jeszcze raz gratuluję, sam lepiej bym tego nie ogarnął. ps. Tylko #!$%@? nie wracaj do niej, nie daj się
  • Odpowiedz
Oboje przed 30, ona praca na etacie za niecałe 3k, ja własna działalność dochody nie regularne, raz dwa miesiące bez przychodu, a raz 70 tys w miesiąc. Średnio rocznie poniżej 300k nie schodziłem. Na dzień dzisiejszy ona nie ma nic poza Fordem za kilkanaście tys., ja mam aktywa około 2mln zł, z 800k na kontach + budynek warty 1mln w kredycie(spłacone w 30%)


@AnonimoweMirkoWyznania: tu przestałem czytać. Zarabiasz 10 x
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy, ludzie zawsze sobie mówią o miłości, oddaniu, wierności, że będziemy zawsze razem,ze pieniadze się nie liczą.. Ale jak przychodzi co do czego ( tak jak u Ciebie intercyza) to jest wielki problem bo robisz różowej na złość. No serio a gdzie wcześniejsze wyznania o kochaniu bezgranicznie i bez względu na wszystko. Jak dla mnie zrobiłeś dobrze.. Postawiłes na swoim i albo ona to zaakceptuje
  • Odpowiedz