Wpis z mikrobloga

@Thorkill: ach oczywiście, że nie muszę odpowiadać, pewnie swoje racje wykrzyczałeś i wystarczy

uważasz, że te 30 mld vatu to złodziejom odebrali?

Jak wystawisz głowę wyżej z nory w której żyjesz i się rozgladniesz to zobaczysz, że to nie zasługa pisu, że polska „wstaje z kolan”. Tylko gospodarka w większości miejsc na świecie jest w fazie wzrostu (s&p500 na maksimach itd.). Świat ma w dupie „wielką Polskę” i jak przyjdzie kryzys
uważasz, że te 30 mld vatu to złodziejom odebrali?


@wykopowaswinia: Mistrzu ja tu w przeciwieństwie do ciebie nie uprawiam propagandy tylko podaje suche liczby, fakty. One w zupełności wystarczają.
Kłamać i manipulować musi druga strona.

, pewnie swoje racje wykrzyczałeś i wystarczy


@wykopowaswinia: Ja nic nie musiałem krzyczeć. Przytoczyłem oficjalne dane. One są druzgocące dla rządów PO i pokazują jak nieudolny był to rząd.
To co robisz to wlasnie propaganda


@wykopowaswinia: Mistrzu ja tu nic nie robię, przytoczyłem tylko oficjalne dane ministerstwa finansów. A teraz pytanie brzmi co ty tu robisz? Wiem już że kłamiesz i uprawiasz propagandę bo wrzucasz tutaj bez tagu polityka polityczne wpisy. Czyli próbujesz tutaj kogoś przekonać do jakiś politycznych racji. Zgadza się?
wpływy rokrocznie były ok. 120 mld. zł aż do 2017


@Przenrzyto: Dodajmy że w międzyczasie PO podniosło przecież stawkę VAT z 22 na 23. A wpływy z VAT-u do budżetu nie dość że nie wzrosły to zmalały.
@Przenrzyto: @chanelzeg: correct. Problem z wyliczeniem na ile rzeczywiście PiS ograniczył karuzelę vatowską jest nietrywialny, bo:
- zbierane są dane o wpływach z VAT które są rekordowe z powodu koniunktury. Ludzie więcej kupują => większe wpływy z VAT
- NIK jest zdania że głównym powodem zwiększonej ściągalności VATu z luki podatkowej jest JPK. Jak już wspomniano, to jest ustawa PO, a PiS się wstrzymał.
- jedyna ustawa PiSu która mogłaby
@50HerbatGreya: Jestem przeciwnikiem PISu, ale z ciekawości chciałem sobie sprawdzić to co @GordonLameman3 napisałeś. Ściągalność VAT, różnica miedzy 2017 a 2016 wynosi 30 mld zł. Koszt 500+ to 25 mld.

https://www.finanse.mf.gov.pl/budzet-panstwa/wplywy-budzetowe


@Przenrzyto: miedzy 16 a 17 różnica to 40 mld no ale można by polemizowac ile to efekt transferu środków z grudnia 16 a ile to efekt koniunktury. Niemniej kasy z "uszczelniania vat" jest 20+ do normatywnej bazy lekko. Już