Wpis z mikrobloga

Na co zwrócić uwagę przy zaciągnięciu kredytu gotówkowego (10tys)?
W wbk zaproponowali mi jakiś kredyt którego całkowita kwota to 14.6k. RRSO: 30,36 ( w tym ubezpieczenia ).
Co warto z "dodatkowych" usług przy kredycie brać, czego unikać i na co patrzyć w porównywarkach kredytów prócz RRSO?
"Oprocentowanie nominalne" to takie które nalicza mi się od wysokości raty z każdym dniem opóźnienia i jest zwykle podawane w skali roku?
Czy warto wybierać się do doradcy w tej sprawie czy przy tej kwocie on i tak nie wiele zdziała swoimi umowami z bankami?
#finanse #kredyt
  • 6
  • Odpowiedz
Warto mieć zaufanego doradcę :P
Zazwyczaj żadne ubezpieczenia nie są obowiązkowe więc najlepiej poczytać na stronie banku jakieś warunki oferty i się dowiedzieć. A te RRSO to przesada :P
Jak chcesz to chętnie pomogę, możesz pisać priv
  • Odpowiedz
@Lewo: jeszcze raz co? z 10tyś, na 15tyś? 50% ?? xD Nie pracujesz może w jakiejś firmie, często korporacje oferują możliwość pożyczki pracownikom, na znacznie mniejszy procent
  • Odpowiedz
@caribbean: @Insane_Mike: tak z ubezpieczeniami jest tyle. Jak policzyłem sam w domu i pozaznaczałem bez wyszło 10k do ręki i 12 340zł do spłaty. ten sam bank i ta sama oferta.

@Prz9e4mek: mam pytanie. jak jest w porównywarce bankier.pl pole prowizja to rozumiem, że to nie jest wliczone w ratę tylko płacę x zł na początku?
a potem co miesiąc (1/liczba rat * kwota pożyczki) * (1/12 * RRSO)
  • Odpowiedz
@Lewo: powiem Ci jako ciekawostkę - bank proponował mi kredyt. oprocentowanie jakieś spoko, ale prowizja 10%. powiedziałem że chętnie bym skorzystał z ich oferty jako, że mam u nich konto, ale konkurencja proponuje 2%, więc jednak podziękuję. 3 godziny później sprzedawca oddzwonił, że porozmawiał z kierownikiem i mogą zaproponować 1% prowizji (oprocentowanie bez zmian). ;)
  • Odpowiedz