Wpis z mikrobloga

Okładka żydowskiej socjalistycznej gazety młodzieżowej Yungt Shtimme (Głos młodzieży), wydanej w warszawskim getcie, ok. 1940. W dolnym tekście czytamy: "Faszyzm musi zostać zmiażdżony".
Źródło

#historiajednejfotografii #historia #antifa #antyfaszyzm #zydzi #socjalizm #warszawa #faszyzm #iiwojnaswiatowa #getto
Tom_Ja - Okładka żydowskiej socjalistycznej gazety młodzieżowej Yungt Shtimme (Głos m...

źródło: comment_wTP0Bth7MVOvDgeTe4m6x2hsCjPaUGT1.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tom_Ja: narodowi SOCJALIŚCI to rasiści podlani rasizmem. Do tego sam judaizm jest rasistowski - traktuje niewiernych jak bydło bez duszy, z którym można robić dowolne złe rzeczy.

Może Cię zszokuje ale rasizm jest też silnie zakorzeniony np. w Korei Północnej i jakoś nikt nie mówi że szaleje tam skrajna prawica.
  • Odpowiedz
narodowi SOCJALIŚCI to rasiści podlani rasizmem.


@Smieszek_Poza_Kontrolo: Likud to prawicowa, nacjonalistyczno-konserwatywna partia, nie wiem na ile jest socjalistyczna, ale czy ma to znaczenie w przypadku rasizmu?

Do tego sam judaizm jest rasistowski - traktuje niewiernych jak bydło bez duszy, z którym można robić dowolne złe
  • Odpowiedz
@czaykowski: fascynacja historią Polski, szczególnie międzywojnia
Żydzi stanowili sporą część polskiego społeczeństwa
antysemityzm, strajki, itd. - historia międzywojnia jest bardzo ciekawa
to fascynacja nie tylko żydami, ale trudno ich tu pomijać
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: pytam, bo mam znajomych (co prawda takich dalszych) lewicujących filosemitów. I ten ich filosemityzm mnie bardzo zastanawia.
Mój chłopak jest żydem i mnie nie jest po drodze z filosemityzmem.
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: taką nadmierną fascynacją żydami i ich kulturą religijną. Jak się znajomi chrześcijanie lgbt dowiedzieli, że mój chłopak jest żydem, to reakcje byly: wspaniale, cudownie, starszy brat w wierze itd. A ta fascynacja nie ma kompletnie przełożenia na życie praktyczne. Ja mam swoje zdanie co do zachowań rytualnych żydów (głupota i nadinterpretacja) wyewoluowane w praktyce.
Czym innym jest zainteresowanie historią Izraela i polskiej diaspory przed wojną, ich losami itd.
  • Odpowiedz