Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić minimalny upgrade mojego pradziadka (+/- 600 pln), obecnie mam:
Q6600 @3,2ghz + Spartan 3 pro
Asus P5K
GTX 660 2gb
8gb RAM ddr2 800mhz
Zasilacz be quiet 630w 80 plus Bronze
Hdd, myszka, monitor 1650x1050 ))¯_(ツ)_/¯
W sumie to byle był trochę wydajniejszy, bo to jest PC głównie do grania weekendowo na dwa-trzy h, nie oczekuję mega płynności, bo nie jestem wymagający. Na powyższym GTA V idzie mi w full rozdzielczości na high na stabilnych 30fps, Wiesiek też z lekkimi ścinkami poszedł tak samo, nawet odpaliłem i ukończyłem najnowszego Wolfensteina XD
Myślałem coś typu i7 2600 + mobo + 8gb RAM, da radę w tej cenie to znaleźć? Lub zamiast i7 dać i5 2500k i podkręcić?

#pcmasterrace #komputery
  • 12
@Snurq
@Koliat ale sęk w tym, że ja nie potrzebuje nie wiadomo czego żeby grać na fullhd w najnowsze gry, bo praktycznie z MP/sieciowek odpalę czasami Cod'a MW/BO2, GTA czy jakieś MMO, tak to sobie pogrywam od nowa ostatnio w Wieśka i tyle, a zanim wyjdzie Cyberpunk to już będę miał zapewne coś normalnego ))¯_(ツ)_/¯
Głównie chcę mieć lepszy komfort do powyższych zastosowan i tyle, jestem niedzielnym graczem i nie potrzebuje graficznych
@Poemat: o około 15%-35% fakt bedzie ale platforma nowsza i potem to rozbudujesz.

procek ok 220 zl płyta ok 300 zł + 200 zł za 4GB ramu 2400 mhz i wyjdziesz na tym lepiej. Dorzucił bym SSD Sasmunga Evo 860 250 GB za 270 zł lub 960 za 380 zł i bedziesz naprawdę zadowolony po przecrzuceniu tam GTX660. Potem zrobisz update platformy i bedzisz miał 8 gen a nie 2
@bi-tek super, dzięki za informacje i podpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º) ssd być może wrzucę właśnie pod system i te kilka gier, do pracy mam Zenbooka więc dlatego patrzę tylko pod kątem lekkiego grania i niczego więcej.
Swoją drogą swojego proca i płytę wraz z ramem mam od ich premiery, a grafikę i zasilacz zmieniłem jak stara 9800gt padła, więc wytrzymałe to to jest (