#stostadionow #leagueone #lutontown #luton #peterborough #mecz

Tym razem z opóźnieniem, bo póki co brakowało mi czasu. Drugi wyjazd w tym sezonie, a siódmy odwiedzony stadion w ogóle. Szczęśliwie, wszystkie wyjazdy Luton na początku sezonu są niedalekie - ostatnio Portsmouth, tutaj Peterborough, a następnie High Wycombe. Wszystko w takiej odległości, że nie spędzę całego dnia w podróży.

ABAX Stadium (od sponsora - właściwie London Road Stadium) powstał w roku 1913, ale wygląda na to, że był wielokrotnie modernizowany. Wszystkie trybuny są wolnostojące (duże przerwy w czterech narożnikach), ale wyglądają nowocześnie, zarówno na zewnątrz stadionu, od strony siedzisk, a także w środku, gdzie znajdują się pomieszczenia gastronomiczne. Siedzieliśmy w pierwszym rzędzie, nieco na prawo od bramki - w pierwszej połowie przyszło nam oglądać, jak gospodarze zapakowali dwie szybkie bramki i po kilkunastu minutach jeszcze poprawili trzecią. Był to pierwszy raz, odkąd uczęszczam na mecze Luton Town, kiedy marzenia o zwycięstwie rozpłynęły się tak szybko. Duże wrażenie zrobił na mnie Siriki Dembele (rocznik 96) - super szybki, zwinny, generalnie kręcił obrońcami Luton jak w rozgrywkach juniorskich. Próbkę jego umiejętności widać przy drugiej bramce w skrócie spotkania - najpierw upada, potem natychmiastowo wstaje, przeskakuje nad dwoma zawodnikami gości i pakuje piłkę do bramki. Majstersztyk.

Bilet kosztował 26 funtów - jak na razie więcej płaciłem tylko za wstęp na mecze Premier League i Championship.

London Road Stadium, Peterborough, 18.08.2018
League One, 3 kolejka
Peterborough United - Luton Town 3:1
19' Siriki Dembele (2:0)
36' Jason cummings (3:0)
78' Danny Hylton 3:1

Widzów: 8,016 (w tym 2,000 gości, zdjęcie)

Następne cele:
* 01.09 High Wycombe-Luton (League One) - bilety zakupione, jedziemy

Mam też membershipa w Tottenhamie, a to za sprawą znajomego, kibica Juventusu, który zapomniał je anulować po poprzednim sezonie i przedłużyło się automatycznie :) Już nie mogę się doczekać, kiedy ruszą mecze na White Hart Lane.