Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki. Ja do was z problemem. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc?
Byłbym bardzo wdzięczny.

Otóż mam słuchawki DT880 Pro 250 Ohm , które były podłączone pod kartę Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, ale niestety karta padła po prawie 10 latach użytkowania.

Kupiłem więc kartę Asus Xonar DG 5.1 za 109zł, bo taką polecali no ale szału nie było więc kupiłem inna droższą kartę Aim Sc808 (549zł) no i również się rozczarowałem.

Ogólnie sprawa jest taka, że na tym starym Creative używałem nakładki Equalizer APO + Viper4Windows, dzięki czemu uzyskiwałem rewelacyjną jakość dźwięku oraz głęboki bass.
Niestety ten Creative miał już swoje lata i często zdarzało mi sie, że dźwięk się zacinał a następnie powodował zawieszanie systemu. Potem trzeba było jeszcze reinstalować sterowniki.

Asus Xonar DG natomiast w ogóle nie działał z tą nakladką Equalizer APO, a ten wbudowany nie dawał żadnych możliwości, więc po kilku dniach użytkowania go sprzedałem.

Myślałem, że wszystkie problemy rozwieje porządna karta AIM SC808, która jest polecana na wszystkich forach dla audiofilów.
Faktycznie, dawała ona sporo możliwości.
Equalizer APO działał doskonale. Niestety karta posiadała fabrycznie taką funkcję clipping, która automatycznie wyciszała dźwięki kiedy były one zbyt głośne. Strasznie irytujące kiedy słuchasz piosenki, wchodzi bass i automatycznie się ścisza, żeby nie robić tkzw "przeciążenia dźwięku".

Chcę sie więc jej pozbyć i kupić coś innego.
Lecz nie zamierzam znów niepotrzebnie wydawać kupy kasy, a znaleźć coś w granicach rozsądku.

Stąd pytanie do was. Możecie polecić mi jakąś dobrą kartę dźwiękową, która spełni moje oczekiwania i zarazem nie będzie kosztować fortuny?

#pytanie #audio #sluchawki #kartadzwiekowa
  • 4
  • Odpowiedz
@Sniper512: A. Jakie to oczekiwania. B Jaki interfejs kary - USB, PCI czy coś innego C. Skoro słuchawki 250 ohmów to kup kartę z zasilaniem. Serio jest różnica niż takie zwykle USB. Ewentualnie PCI coś z panelem.

ASUSY i inne to sobie można wsadzić. Do takich słuchawek to karty ze sklepu muzycznego, a nie komputerowego.

Steinberg ma fajną kartę https://www.ceneo.pl/37538511#tab=spec
  • Odpowiedz
@Adel87:
A. Przede wszystkim do gier oraz hobbystyczna obróbka i tworzenie muzyki. Funkcja flex bass i rozbudowany equalizer.
B. PCI
C. Asus i Aim miały wzmacniacz i nie było żadnych problemów z tym, żeby słuchawki grały za cicho.

Jestem bardzo sceptycznie nastawiony na takie audofilskie karty muzyczne.
W tym przypadku jest tak jak z starym powiedzeniem:
- chleb 3zł
- chleb gamingowy 300zł
To samo jest z tymi "audiofilskimi" kartami.
AIM
  • Odpowiedz
@Sniper512:

"audofilskie karty muzyczne"


XDDDDDDDDDDDDDDDDDD Interfejsy audio i midi ze sklepu muzycznego to nie karty audiofilskie. AIM coś tam to wiesz - konsumeckie banialuki ci koledzy, lamerzy bez wiedzy muzycznej opowiadali - dałeś się na nie nabrać i dlatego podjąłeś złą decyzje zakupową.

Chcę coś dobrego ale taniego.


Wiesz, że naprawdę potrzeba mocy aby napędzić takie słuchawki jakie masz? To są słuchawki studyjne i najpewniej nie wykorzystujesz drzemiącej w nich mocy.
  • Odpowiedz
Niestety karta posiadała fabrycznie taką funkcję clipping, która automatycznie wyciszała dźwięki kiedy były one zbyt głośne. Strasznie irytujące kiedy słuchasz piosenki, wchodzi bass i automatycznie się ścisza, żeby nie robić tkzw "przeciążenia dźwięku".


@Sniper512: Naprawdę aż tak podbijasz bas, że doprowadzasz do przesterów? W takim razie powinieneś chyba przemyśleć inne słuchawki, DT880 raczej nie są słuchawkami z ogromną ilością basu.
  • Odpowiedz