Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie ustalenia odpowiedniej kaloryczności na masę. BMR ze wzoru Mifflina-St Jeora wyszło 1863kcal (107kcal mniej niż z kalkulatora z PoTreningu). I teraz tak, pracuję około 125h w miesiącu, praca stojąca, ale nie fizyczna. Chcę włączyć 4 treningi w tygodniu (góra/dół, siła/hyper) i w związku z tym moje pytanie - współczynnik aktywności na poziomie 1,7 będzie okej(wyjdzie 3170kcal)? Ważę 83kg, 183cm, 23 lata.
Obecnie miałem przerwę od treningów i od liczenia kcal. Odkąd zacząłem pracować to lekko spadła waga(1,5-2kg), teraz stoi, ale ciężko stwierdzić ile jem, jednakże odżywiam się fatalnie, myślę że nie przekraczam 2600kcal, ale to tylko domysły poparte jakimś tam doświadczeniem z liczenia w przeszłości. Jak to rozplanować, wejść z dnia na dzień na 3700, czy dodawać powoli?
#dieta #mikrokoksy #silownia
  • 11
@ChoNoTu to znaczy? Rozumiem że chodzi ci o węgle i tłuszcze? Jaka górna granica tłuszczy byłaby tu w granicy rozsądku biorąc pod uwagę że to nie HF?
@GoDHe: bialka dalbym przynajmniej 1.6, chociaz niektorzy robili mase na jeszcze mniejszej ilosci :D
tluszcze tak najlepiej 0,8-1,2 (dlatego wiekszosc osob zaokragla do 1), ale jak raz na jakis czas jak wleci 1,5 to nic ci sie nie stanie.
Czyli ile to


@NooB1980:

bialka dalbym przynajmniej 1.6, chociaz niektorzy robili mase na jeszcze mniejszej ilosci :D

tluszcze tak najlepiej 0,8-1,2 (dlatego wiekszosc osob zaokragla do 1), ale jak raz na jakis czas jak wleci 1,5 to nic ci sie nie stanie.


@ChoNoTu: oczywiscie mozna byc caly czas na 1,5g+ T, ale zazwyczaj lepiej sprawdza sie wieksza ilosc wegli (ktora tez w sumie zalezy od aktywnosci)