Wpis z mikrobloga

Obserwujących #frytusiacontent mogę lekko rozczarować - tym razem zamiast historii nauczycielskiej, będzie historia o żłobie dla kociąt. Miały być protipy na temat dzieci (i jeszcze na pewno będą), ale dziś kilka faktów na temat wychowywaniu bezdomnych kociąt w ilości jednego małego wiaderka.

Z natury jestem zdecydowanie kotosceptykiem. Ale wzięłam te bidy na wychowanie, bo mam wolny wrzesień. Śmierdzące gnoje już po jednym dniu ze mną odróżniają mnie od innych ludzi i zawsze lezą do mnie, żeby ukryć się pod moimi nogami. Gdy to piszę, właśnie wszystkie śpią mi na klatce piersiowej, a mój pies chodzi dookoła i je trąca nosem i czyści im pyski. Jeden glut usilnie próbuje zaanektować moją dłoń, na rzecz strącenia telefonu.

I to by było na tyle z uroczych rzeczy. Koty trzeba często karmić, uczyć jeść karmę dla kociąt na przemian z mlekiem, podcierać na toaletkę, czyścić im tyłki, inaczej robią chlew obsrany gównem #pdk, prać koce, wymieniać podkłady, zakraplać oczy, wyczesywać szczoteczką do zębów, żeby imitować wylizywanie futra przez matkę, pilnować żeby nie spadły ze wszystkiego, na co się wspinają i nie płakać, jeśli któreś nie przeżyje bez matki, bo tak może być.

No i #!$%@? no i zasnęły na mnie akurat jak ja muszę wstawać do pracy. Echhhhh

Do pracy biorę je ze sobą, mam złotego szefa i nie ma nic przeciwko. Ale nie podjęłabym się, gdyby nie to, że w piątek mój ostatni dzień i wrzesień mam wolny, toż to opieka jak nad noworodkami. Tylko 500+ nie mam ://////

Na zdjęciu Sushi lvl 15 będąca najlepszą kocią babcią ever. Większość zdjęć jest rozmazana, bo cała zgraja prowadzi bardzo intensywne życie, ciężkie do udokumentowania w sposób estetyczny :)

Miłego dnia, Mireczki i Mirabelki!

#koty #pokazkota #pokazpsa #smiesznypiesek #dziendobry
f.....a - Obserwujących #frytusiacontent mogę lekko rozczarować - tym razem zamiast h...

źródło: comment_3kCxaK4ZO09SJhBacYzTFTVcD8gE5Jzq.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@atencjuszka: i to sporo :D Ale nie narzekam, robię to dobrowolnie. Tylko warto uświadomić ludziom, że opieka nad kociętami to nie tylko słodkie dwuminutowe filmiki typu The Dodo gdzie piesek bawi się z kotkami i je kocha, tylko robota w sikach, kupie i zlepionej sierści :D
  • Odpowiedz
@frytusia: mam swojego drugiego kota od maleńkości czyt. jak miały po 3 tygodnie to je przygarnęłam. Co prawda to nie gromada na raz jak u Ciebie, ale etap nauki załatwiania się i innych rzeczy tez już przeżyłam :D także podziwiam i powodzenia
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: jest jeszcze mój chłopak, ale jego największy i najważniejszy wkład jest taki, że się zgodził i nie marudzi :D Nie przepada za zwierzętami, ale akceptuje fakt, iż ja nie przejdę obojętnie obok zwierzęcia w potrzebie. Trochę je poprzekłada na miejsce i generalnie udaje twardziela, ale głaszcze i jednemu już nadał imię, a wszyscy wiemy, co to oznacza... :D Ale pielęgnacją zajmuję się ja, bo nie umniejszając chęci pomocy osób,
  • Odpowiedz
  • 4
Podziwiam i przesyłam duzo cierpliwosci do tych malych kociakow :D w moim domu rodzinnym rok temu zaadoptowalam 3 kociaki (ojciec, brat i siostra) a w tym roku matka z malutkim kociaczkiem. Ale opieka i to wszystko to ogrom. Tu jednemu oczy kropic, drugi zapalenia ucha, ta na sterylizacje tu cos :D mega podziwiam i pozdrawiam! ;)))
  • Odpowiedz
@frytusia: taka tylko luźna uwaga - z tym mlekiem to uważaj gdyż powoduje ono... chlew obsrany gównem :P Innymi słowy, u kotów wywołuje biegunkę :) Chociaż nie wiem w którym wieku to mleko należy odstawić, tzn. do którego wieku mlekiem karmić jednak należy ;)
  • Odpowiedz
@frytusia: No to jak nazwał jedno z osesków, to wiadomo, który z wami zostanie xD A, którego z tych słodziaków i jak nazwał? Dobry ten twój niebiski, tak samo jak ty :D Do pracy przewozisz je autem w transporterze/kartonie?
  • Odpowiedz