Wpis z mikrobloga

@Pliseq: Zajrzyj czasem do NEC jak trafi się coś co Cię interesuje, są tam przeróżne zloty... wjazd nie przekracza £10-£20, a to masz zawsze z kim pogadać na wspólny temat
Wyskoczyć z kimś na rozrywkę? To może do Star City?
Dużo kontaktu z językiem, leć do Aston i pogadaj z kimkolwiek żeby gdzieś wyskoczyć, zapytaj co się kręci na bieżąco, masz w całym West Midlands jakieś 6 milionów ludzi, musi coś
@tx10 dzięki bardzo dobra duszo. Jak jest z tym Esol? Bo wymagają jakichś dokumentow, typu kurs IELTS. Niestety na razie nikogo nie udało mi się poznać, jestem dopiero dwa dni. Zwiedzilem trochę miasto, staram się mieć kontakt z angielskim. Dawaj jeszcze jakieś porady. A teraz w ogóle są wykłady, skoro nie ma roku akademickiego?
Mogę iść do sądu posłuchać rozpraw?
@Pliseq: ESOL to szkoła angielskiego, jeśli chcesz się zapisać to £200 na chyba pół roku, są opcje że możesz się zapisać do szkoły angielskiego + jakiś inny przedmiot i masz za free, IELTS, A1, FCE, CAE ani CPE nie mogą być wymagane by się tam dostać.
Dwa dni? Ty jeszcze Birmingham całego nie widziałeś, zwiedzaj, jedź do Droitwich pociągiem, spokój jak nigdy, leć do Black Country Museum (ale to jak podrasujesz
@tx10 tyle się dzieje, że ciężko mi to ogarnąć umysłem. Planuję się udać na jakieś wyścigi, pochodzić po muzeach, zapisałem się też tydzień temu na kurs jakiś w south College, ale przez internet i napisali że dopiero za 2 tygodnie, możliwe to jest? Zaznaczam, że będę tu miesiąc, mieszkam u rodziny na airbnb i też z nimi gadam. Jutro wstaje rano i szukam sensu.
Jak rozwiazac problem drogiego jedzenia? Ja to obejść,
@tx10: są akcje, że ktoś zapyta jakieś ankiety czy się zarejestrować gdzieś to mów zwyczajnie, że chcesz pogadać bo turystą jesteś, niemal każdy zatrzyma się i pogada choć chwilę, a i zada kilka pytań podstawowych na rozluźnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam myślę wyskoczyć w weekend do Birmingham to można by się gdzieś wypulić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pliseq
@tx10 przy bullringu może sobie pogadać z jehowymi albo muslimami. Tam cały czas stoją i rekrutują i chętnie porozmawiają( ͡º ͜ʖ͡º)

Możesz sobie pojechać do muzeum lotnictwa w Telford. Chyba bezpośrednie połączenie pociągiem tam jest i nie za daleko od stacji.
Sprawdź na stronce głównej biblioteki w centrum czy są jakieś eventy.
Zainstaluj tindera i szukaj jakichś studentek co by chciały sobie pogadać a przy okazji
@Pliseq: nic takiego nie powiedzialem. Chcesz to idz. Jest tez duzo kursow darmowych - ucza cie tam trainees, placisz tylko za wpisowe. Poza tym udzielanie sie charytatywnie w UK ma duzo plusow - dostajesz potwierdzenie uczestnictwa, listy referencyjne, kwalifikacje. Zupelnie inaczej na to patrza jakbys potem chcial isc do lepszej roboty niz magazyn z polakami lub ruskimi.