Wpis z mikrobloga

Strzela mi rower przy pedałowaniu :P nie wiem dokładnie skąd dochodzi dźwięk, czy z korby, suportu, czy pedała, ale strzela mi po prawej stronie tak, że aż czuję to pod butem normalnie. Strzał jest zawsze w jednym momencie pedałowania - gdy już prawa noga idzie z góry na dół.
Co ciekawe strzela tylko przy niskiej kadencji lub gdy nie naciskam mocno na pedały :O
Co to może być? Gdzie szukać?

#rower
  • 15
@Matpiotr: nie, stopka jest w ogóle z tyłu
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: no ok, ale podejrzewam, że osoby z doświadczeniem w tych tematach będą w stanie określić, co się częściej psuje w rowerze, a co rzadziej. Rozumiem, że ty nie należysz do takich osób
@LRF1000W: hmm, czyli rozkręcanie całości napędu jedynie wchodzi w grę, żeby to zlokalizować/pozbyć się :c no cóż, czas na serwis w końcu xD rower nowy, 1500 niecałe przejechane
@Arveit: W suportach gorszej jakości często piasek dostaje się do łożysk,ja 2 razy juz wymieniałem.Moze byc tez za luźno dokręcona korba.
A jakie masz łożyskowanie w pedałach?
@Arveit: Mam właśnie podobne problemy, więc wołaj jak coś znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje się, że trzeba będzie dokładniej przeczyścić support i okolice itd. bo jak z zewnątrz porządnie umyłem to na ~80km ustało stukanie, no ale szybko wróciło. W tygodniu pewnie pójdzie do serwisu, bo w sumie to nie mam ani narzędzi, ani chęci do takiego grzebania w rowerze ¯\_(ツ)_/¯
@Arveit: To masz na kulkowych ,myślę że to bardziej suport ale łożysko pedała mogło się rozsypać ,kulki mogły ulec deformacji lub bieżnia się uszkodziła.Ja miałem własnie w tanich platfofmach ten problem,że nakrętki na odi się luzowały często ,kulki zrobiły się kwadratowe a bieżnia łożyska pękła i też mi bardzo trzeszczało
@LRF1000W: ok, dzięki :D i tak serwis mnie nie ominie, bo nie mam narzędzi i czasu samemu grzebać :( ale przynajmniej będę wiedział na co w przyszłości zwrócić uwagę :D
@SnikerS89: może u Ciebie to to samo