Wpis z mikrobloga

- W czasie spowiedzi słyszę nieraz "kochałem się z dziewczyną". Nie, nie nazywaj grzechu cudzołóstwa miłością. Bo jeśli kochasz tę osobę, powinieneś zrobić wszystko, by ją oszczędzić, by nie pozbawić jej łaski uświęcającej, żeby nie narazić na grzech śmiertelny

Nasłuchają się takich bzdur i potem mamy tylu przegrywów na wypoku ¯\_(ツ)_/¯

https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-kneblewski-o-seksie-przedmalzenskim-to-grzech-smiertelny-chemia-ktora-pociaga-6288243042216065a
#bekazkatoli #zwiazki
  • 67
@zjadlbymbanana
Nikt nie będzie jedynie na tej podstawie oceniać związku, ale to ważny element. A "kochanie" to nie jakiś magiczny wiecznie trwający konstrukt, a stan będący wynikiem codziennej troski o związek, w czym zadawalający seks pomaga.

A, no i pisząc o "niedojrzałości" przyjmujesz znamienny dla naszej narodowej, pruderyjnej ciemnej masy moralizatorski ton. Na szczęście ludzie demonizujący seks są w impasie.
@eMac1ek: Ja niczego nie demonizuję. Stwierdzam jedynie, że jeśli związek opiera się na dobrych relacjach i wzajemnym zaufaniu, to nikt nie będzie potrzebował dowodu w stylu "muszę się z nim / z nią przespać, żeby zobaczyć czy do siebie pasujemy".
@lakukaracza_ ogólnie to moja dziewczyna kiedyś się chciała spowiadać z tego, to jak pierwszy raz poszła to usłyszała od księdza pytanie czy jest wierna, a jak tak to wszystko spoko i grzechu nie ma xD

Z kolei mój kuzyn z dziewczyną bodajże kiedyś jak poszli się wyspowiadać z tego to ksiądz ich #!$%@?ł z kościoła xDDD

W ogóle imo to wszystko odnośnie seksu pozamałżeńskiego w kościele powinno być po prostu promowaniem wierności,
@zjadlbymbanana: no niby tak, ale z drugiej strony tak jak napisał ktoś wyżej, co z tego, że z niebieskim dogadujemy się w różnych innych kwestiach, skoro seks leży, bo mamy różne preferencje? Ja bym nie mogła być z kimś kto mnie nie zadowoli w łóżku, nawet jeśli pozostałe aspekty byłyby ok.
@lakukaracza_ ciekawi mnie co musiało się w twoim życiu wydarzyć, że usilnie próbujesz udowodnić osobą wierzącym jak to bardzo są w błędzie, a ty jesteś oświeconym freethinkerem XD w gruncie rzeczy to twoje życie musi być bardzo smutne patrząc na twoje wysrywy na mirko, pomijając już tą żenującą akcję z żoną xD
@DywanTv: @joyko: @Royal_Email @atteint: @lakukaracza_:
Czytałem Wasze wypowiedzi, czy zastanawialiście się kiedyś, że to nie seks cementuje związek? Ile godzin w tygodniu poświęcasz na seks, a ile na normalne życie? I co jest ważniejsze, żeby kobieta dbała o dom, gotowała, troszczyła się o Ciebie, czy żeby była Twoją zabawką seksualną?

Kościół tak bardzo jest przeciwny uprawianiu seksu przed ślubem, bo wtedy faceci podejmują złe decyzje. Spotykasz się z
@lakukaracza_: akurat to zjawisko przegrywizmu to zgniły owoc m.in. rewolucji seksualnej. Na społecznej akceptacji przygodnego seksu tracą przeciętniacy i brzydcy, a zyskują przystojni. Kobiety są znacznie bardziej wymagające pod względem wyglądu dla takich "przygód na jedną owoc". To powoduje, że są mniej chętne do wstępowania w związki.
Kobieta pyta mężczyzn na ulicy o seks - YouTube
Mężczyzna pyta kobiety na ulicy o seks - YouTube
I co jest ważniejsze, żeby kobieta dbała o dom, gotowała, troszczyła się o Ciebie, czy żeby była Twoją zabawką seksualną?


@Gryczek: Zabawka seksualna? Bo ktoś chce mieć osobę, która lubi takie same rzeczy w łóżku? I czemu nie można połączyć tych wszystkich rzeczy? Jak ktoś dobrze gotuje, to musi być jak kłoda?

Kościół tak bardzo jest przeciwny uprawianiu seksu przed ślubem, bo wtedy faceci podejmują złe decyzje.


Kościół jest przeciwny wszystkiemu