Wpis z mikrobloga

@RozowaZielonka: czemu zmieniasz temat? kto ci takich bzdur naopowiadał, że zimne opony lepiej się kleją asfaltu, niż rozgrzana guma? i jest wtedy wydluzona droga hamowania? XDDD Napisz tak na jakims forum samochodowym to zostaniesz zgaszona szybciej niz zalozylas konto
  • Odpowiedz
cymbale, te drzewa nie wyrosły dzisiaj ani wczoraj ani 10 lat temu

@CordellWalker: Dlaczego mnie obrażasz? W jaki sposób to co napisałem przeczy temu co Ty napisałeś?
Tradycja sadzenia drzew wzdłuż drogi wywodzi się od rozkazu Napoleona, miały one dawać cień dla przemarszu wojska, to że później czyjś dziadek też korzystał z cienia nie zmienia tego faktu.
Obecnie nie jest to potrzebne, a sprawia więcej problemów i niebezpieczeństw niż potencjalnych korzyści.
  • Odpowiedz
@ad1k podobno jak ktoś ma pecha to i palca w dupie złamie. Próba udowodnienia, że wjechanie do rowu równoległego do drogi jest tak samo niebezpieczne jak jebnięcie w grube drzewo jest tak #!$%@? głupia, że aż słów brakuje.
  • Odpowiedz
@DulGukat co do krzewów to też by musiało być robione z głową. Większe rośliny mogłyby stanowić schronienie dla zwierzyny, która następnie wbiegałaby pod koła.
  • Odpowiedz
@jgruszka93 no to jak już się bawimy w dB to trzeba by podyskutować jakie krzaki, ile tego itd. Szkoda strzępić ryja. Wygooglujesz sobie to znajdziesz nawet badania na ten temat.
  • Odpowiedz
@runnerrunner: No ja np. jak wypadnę z drogi przez jakiegoś debila z naprzeciwka to wolałbym rozbić się na drzewie i zginąć w męczarniach, ale przynajmniej w cieniu i z ładnym widokiem, zamiast spokojnie wytracić prędkość na polu i po przeglądzie auta pojechać dalej bez problemów, ale za to w pełnym słońcu. Łatwy wybór.
  • Odpowiedz
@kolorofon badania na ten temat to sam prowadziłem :) ale według ISO 9613-2 to potrzeba kilkanascie metrów gęstego lasu, żeby móc sensownie mówić o tłumieniu, a to i tak głównie dla wysokich częstotliwości. Można to zresztą policzyć z prawa rozpraszania Rayleigha, znając parametr określany jako "głębokość penetracji". Ale tak jak mówiłem, nie można zapominać o tym że istnieje silny psychologiczny efekt, dzięki któremu zmniejsza się dokuczliwosc hałasu.
  • Odpowiedz