Wpis z mikrobloga

Wykop jest idealnym miejscem dla każdego gnojka w wieku 16-19 lat, który już czuje się dorosły, ale nigdy w życiu jeszcze nic nie zarobił, za to dużo czyta w necie ile ludzie zarabiają. I w ten sposób wyśmiewani są ludzie zarabiający w okolicach 2000-3000zł miesięcznie (ba, dzisiaj już widziałem bekę z pary która łącznie ma 12k na reke xDDD), wypowiadają się na temat kredytów, mają oczekiwania z d--y względem poziomu życia i kasa nie jest dla nich najważniejsza, tak na pierwszą pracę na studiach MOGLIBY przytulić ze 3k na rękę. Ponadto na 800 złotych mówią "grosze na waciki" xDD

Dobra, to teraz chwila prawdy, tak, można zarabiać nawet szybko po studiach hajs rzędu 4-5k, ale to udaje się najsprytniejszym i najlepszym. Ba, jestem w stanie stwierdzić, że dopóki nie mieszka się w IT wykopalisku jak chociażby Warszawa czy Wrocław, to nawet w tym osławionym zawodzie programisty bardzo ciężko jest dostać na początku takie pieniądze.

Wbijcie sobie do łbów, że nikt nie da pieniędzy większych niż stawka minimalna komuś kto nic nie potrafi.

#takaprawda
  • 229
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czyli c-----o, ale się da. Ludzie, w malym mieście tak zyje


@Finsky: raz duże miasto, teraz małe, coś się nie możesz zdecydować. Idź bez kitu lepiej pograj, bo bajki piszesz.
  • Odpowiedz
OC to jest jednorazowy wydatek, policzmy 600 zł.

600 zł jak masz nabite lata + kaszlaka o pojemności butelki Muszynianki.

Czyli niecałe 60 zł na miesiąc. Zmiana opon 2 razy w roku i przegląd raz w roku. Może z 350 zł na miesiąc wyjdzie.

200 waha,
60 zł OC,
  • Odpowiedz
@Finsky To też jest p---------e. Jako osoba bez doświadczenia można w każdym konkretnym zawodzie zrobić te 3,5k, więc 4k po studiach uznaję za minimum.

Zapomniałem dodać, że nawet bez konkretnych kwalifikacji można iść do przyuczenia i w Poznaniu te 3,5k to tam c--j.
  • Odpowiedz
@loczyn:

Normalne auto (~10 letnie, klasy B, C ew D), normalne użytkowanie wszystko robione cacy to trzeba liczyć z 1k miesięcznie.


Chyba żartujesz. Moja matka jeździ codziennie (pn-pt) 10 letnim peugeotem 207 i benzyna to circa 500 zł, przegląd 100, a jej OC to niecałe 700 zł. Wiadomo, ze staż posiadania prawa jazdy się liczy i bezkolizyjna jazda przez te lata. Natomiast ja jeżdżę audi a3 5-letnim i nie płace
  • Odpowiedz
@loczyn: Przecież o dużym mieście też napisałem, możesz mi powiedzieć co chcesz udowodnić, skoro zgodziłem się z tobą, że nie jest to życie gdzie możesz coś oszczędzić a co najwyżej pozwolić sobie na małe przyjemności?

w ogóle jak widzę twoje wyliczenia o samochodach to widzę, że moi starzy to w ogóle nie dają rady się utrzymywać sami z siebie a co dopiero dzieci, pokażę ojcu że na dwa samochody średniej
  • Odpowiedz
@Finsky: ja już wielokrotnie czytałem, że za 4 tys. brutto to dwie osoby nie są w stanie przeżyć, a 10 tys. brutto to biedowanie. Ot mądrości gimnazjalistów. Szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz
Natomiast ja jeżdżę audi a3 5-letnim i nie płace 1k miesięcznie na użytkowanie xD jeżdżę nim codziennie tez Ok. 60km do pracy i z powrotem do domu. Przesadzasz, byle wyszło na twoje.


@JulienSorel: Policz całość.
Rozumiem, Auto zdobyłeś w kartce-zdrapce w pobliskim kiosku? :)
  • Odpowiedz
@k8lin: Właśnie, pośmiejmy się jeszcze z pań sprzątających i na kasie, bo w sumie to nie powinny już żyć przy swoich zarobkach. Ja p------e to jest takie oderwanie od rzeczywistości że c--j.
  • Odpowiedz
pokażę ojcu że na dwa samochody średniej klasy które ma powinien wydawać ze 2 koła miesięcznie a on głupi nie chce

A, czyli jednak u rodziców nadal, dobra to już nie mam co pisać xD

a i wgl jestem też ciekaw jak żyją typowe polskie niezamożne rodziny, gdzie zarobki zwykle nie przekraczają 2000 zł na miesiąc, bo chyba ich po prostu nie ma

Nie żyją. Wegetują.

Z
  • Odpowiedz
@loczyn: nie, ale nie pamietam, żebym poza nabiciem klimatyzacji i zmiana opon coś w nim robił. Wiec rzekome serwisowanie odpada. Samochód mojej matki mimo wieku tez nie jest jakoś super awaryjny. Przez ostatnie 3 lata raz wymieniała cewki zapłonowe. Pewnie pare stówek zapłaciła. 1k za użytkowanie to chyba jakieś auto klasy premium, które dużo pali i ubezpieczenie jest wtedy tez wyższe.
  • Odpowiedz
Ponadto na 800 złotych mówią "grosze na waciki" xDD


@Finsky: no nie p-----l że 800zl na miesiąc to nie są pieniądze na przysłowiowe "waciki" co ty za to k---a kupisz
  • Odpowiedz
@Finsky: Prawda jest taka, że większość ludzi po 40 ma około 3k na rękę ¯\_(ツ)_/¯
Znowu o ile nie jesteś z it w mieście typu wawa, czy wroc, to jako młody człowiek ze średnim czy wyższym masz do 30 roku życia jakieś maks 2,5k
  • Odpowiedz
@NiedzielnyWykopowicz taaa beka bo z zarobkami 12k biorą 1milion. A jak normik z 6k bierze kredyt na 500k to jest : gratuluję dobrze zrobiłeś, w końcu na swoim...

Wykopki będą decydować czy to jest dużo czy mało... Koniec świata

A wracając do tematu: weźcie się do roboty! N-----------e na kierowców ciężarówek, może zrób prawo jazdy i zarabiaj te 5-6k? Tyko nie szczaj do żwira ;P
  • Odpowiedz
pokażę ojcu że na dwa samochody średniej klasy które ma powinien wydawać ze 2 koła miesięcznie a on głupi nie chce


@Finsky: co to za auta? Ilo letnie? Sam jeździ? Ile dał?
Rzucasz hasełka, bez kwot i co ja mam Ci odpowiedzieć?
  • Odpowiedz
mówily o kosztach uzytkowania, a nie kupnie. Chyba ze ci chodzi o jakaś ratę leasingu czy coś xD nie, nie mam leasingu ani kredytu.


@JulienSorel: Chodziło mi o całościowy koszt auta.
Kupiłeś za gotówkę, ile dałeś?
  • Odpowiedz