Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Mam pytanko, w jaki sposób uczyć się języka angielskiego, ale na potrzeby testera oprogramowania. Chciałbym podszkolić się właśnie w takim czysto testerskim angielskim. W jaki sposób się uczycie? Czytacie blogi, książki, tłumaczycie stamtąd niezrozumiałe słówka? Jestem ciekawy jak wykopki uczą się "informatycznego" angielskiego. (nie piszcie głupot, tylko proszę o merytoryczne odpowiedzi).
Pozdro !
#programowanie #angielski #informatyka #naukajezykow #naukaangielskiego #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
@spec_IT: nie uczę się go, po prostu sam do głowy wchodzi i często nie znam nawet polskich terminów. Wszystko w IT, poza tutorialami dla początkujących, masz po angielsku: stackoverflow, książki, dokumentacja, listy mailingowe, opisy pull requestów, propozycje zmian, itd.
  • Odpowiedz
@spec_IT:

Angielski w IT w celu zrozumienia dokumentacji czy manuali nie wymaga jakieś szczególnej wiedzy o języku, to raczej w większości znajomość specjalistycznego słownictwa.

Była ostatnio na rynku książka celowana w język angielski dla IT. Przewagą książki jest to że oprócz słownictwo porusza też zagadnienia gramatyczne. Link masz na dole.

W necie jest dużo różnych platform do nauki języka. Ja od lat korzystam z Etutor.pl. Dobry system powtórek.

https://helion.pl/ksiazki/english-4-it-praktyczny-kurs-jezyka-angielskiego-dla-specjalistow-it-i-nie-tylko-beata-blaszczyk,anginf.htm
  • Odpowiedz