Wpis z mikrobloga

Mireczki, kojarzycie ten fragment z Biblii, jak ludzie chcieli ukamienować cudzołożnicę, ale Jezus powiedział im

Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem.

?

Otóż na ostatnim kongresie Świadków Jehowy została wydana ich nowa Biblia po Polsku, z której tę historię (ew. Jana 8: 1-11) całkowicie usunęli xD

Usunęli też końcowe wersety z ewangelii Marka (16:9-20), gdzie opisane było jak Jezus ukazał się bliskim po zmartwychwstaniu i powiedział swoim uczniom, że w jego umieniu będą wyganiać demony i mówić językami.
#biblia #swiadkowiejehowy #jehowi #sekta #religia #oszukujo
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcieli już iść po tej propozycji porównania


@pijanypowietrzem: Coś mi się tu nie klei xD Dziesiątki razy "studiowałem" biblię ze ŚJ i wiem, ze oni są szkoleni do takich sytuacji a nawet sami do tego dążą. Są w niej naprawdę małe różnice w porównaniu do "naszej".
  • Odpowiedz
@Bury_Zenek: No chłopie, dla mnie i jedna i druga nie jest jakoś tam super wiarygodna, a katolik ze mnie z wyboru rodziców. Chodziło mi o samo zachowanie, Januszowe troche jak widać. Nie, że zależne od samej wiary, a bardziej człowieka.

  • Odpowiedz
Coś mi się tu nie klei xD Dziesiątki razy "studiowałem" biblię ze ŚJ i wiem, ze oni są szkoleni do takich sytuacji a nawet sami do tego dążą. Są w niej naprawdę małe różnice w porównaniu do "naszej".


@Bury_Zenek: Nie polecam polegać na tym, co Ci mówili :D Różnice wydają się być drobne i tak też przedstawiają je Świadkowie. Jak pisałam wyżej - chwytem marketingowym jest, że niektóre wersety czyta
  • Odpowiedz
  • 0
@Bury_Zenek to, że w nowym testamencie oryginalnie imię w ogóle nie występuje, a u Świadków owszem. Ogólnie częstość występowania imienia w Biblii się różni, a i imię Jehowa uznaje się w dzisiejszych czasach raczej za formę niepoprawną.
  • Odpowiedz