Wpis z mikrobloga

Witam, były pracodawca wisi mi ~4 tys. zł. Mam tytuł wykonawczy, tylko że podejrzewam, że może on być całkowicie niewypłacalny (wszystko na żonę). Jak się można tego dowiedzieć? Nie chciałbym dopłacać do interesu jakby się okazało że komornik niczego nie odzyska i będę jeszcze musiał jego opłacić.
Jak to jeszcze można rozegrać żeby odzyskać pieniądze?
#komornik #januszbiznesu #komornicy
  • 7
@przemmek113: ja na twoim miejscu jednak bym złożył wniosek do komornika, będzie pewnie cię to kosztowało ~100 - 150 zł (z tym że te koszty będą "dopisane" do wyroku w przypadku bezskutecznej egzekucji). A nóż widelec dłużnik coś będzie miał na rachunku to komornik przynajmniej cześć długu wyegzekwuje.
@przemmek113: Niestety musisz samemu ocenić i spróbować czy warto zgłosić się do komornika z tym długiem. Ja tam osobiście bym jednak wolał iść i ewentualnie zapłacić niewielką kwotę komornikowi. Może jednak coś posiada na siebie.

@topol: Jeśli od początku wszystko było na żonę a nie w momencie kryzysu to wtedy skarga nic nie pomoże. Aczkolwiek pytanie jak długo mają rozdzielność majątkową itd.
@przemmek113 Próbuj do komornika - zaliczka to kilkadziesiąt zł. Za 127,50 zł zaliczki sprawdza m.in. CEPiK, Ognivo, ZUS, US. Jeżeli do końca roku nic się nie uda ugrać, to zostaje jeszcze wniosek o zajęcie nadpłaty podatku (kwiecień-czerwiec najlepsze windykacyjne miesiące ( ͡º ͜ʖ͡º)). Zaliczkę musisz pokryć, potem komornik ją egzekwuje. Poza tym, skoro to przedsiębiorca i jeżeli jeszcze firmę prowadzi, to ma ją na siebie - może