Wpis z mikrobloga

Ej czy to będzie bardzo chamskie i takie wykorzystywanie, gdybym napisał do znajomej z pytaniem czy mogłaby podrzucić dalej moje CV (omija się pierwszy etap i ogólnie z polecenia jest tak łatwiej ponoć, plus dostaje ona za to kasę ponoć), ale ostatni lepszy kontakt miałem z nią z 2 lata temu i był to całkiem dobry kontakt, później mój wyjazd za granicę, ona mieszka z chłopakiem i tak jakoś kontakt osłabł. Co byście sobie pomyśleli w takiej sytuacji gdybyście dostali takie pytanie? Odesłalibyście z kwitkiem, pomogli, mieli mieszane uczucia? Czy lepiej dać sobie spokój i normalnie startować? #korposwiat #pytanie #kiciochpyta #pracbaza
  • 9
@Norman_Prajs: no właśnie teraz kontakt mamy sporadyczny, więc sam z siebie głupio się czułbym pisać "siema, pracujesz w X, możesz mi podesłać dalej CV? Postawię piwa", bo pewnie by wzięła, ale jakoś tak bez przekonania. I chciałem zobaczyć jakie zdanie mają inni, żeby się przekonać, więc dam sobie spokój
@sked źle to ogarniasz, zagadaj z nią że widziałeś ogłoszenie o pracę w jej firmie, i że jeżeli moze zarobić za polecenie to będziesz tak łaskawy i wyślesz jej swoje CV. Nie zabrzmi to przynajmniej tak nachalnie a dodatkowo dowiesz się czy jako przyszły co-worker możesz na niej polegać ( ͡ ͜ʖ ͡)