Wpis z mikrobloga

Czy podoba Wam się nowy prywatny mural na kamienicy w Pasażu Schillera (Piotrkowska 114)?
Reklama zajmuje dozwolone 15% powierzchni muralu i będzie przemalowywana co jakiś czas - "wyświetlana" na ekranie kinowym. Dzisiaj jest to reklama Orange, jutro może będzie to Play albo T-mobile... Kto zapłaci i spełni wymogi reklamowe. :)
Mural nawiązuje do miejsca i historii rodziny właścicieli. Przedstawia min.:
- halę targową, która mieści się w podwórku z czasów jej świetności
- motyw dwóch panów ciągnących bryłę lodu z niedziałającej już targowej lodowni
- odwzorowana elewacja frontowa z pokojami gościnnymi
- objazdowe kino dziadka właściciela (jego i babci podobizny znajdują się na muralu)
- odwzorowany oryginalny szyld z zakładu luster, który mieścił się w tym miejscu przed wojną
- wkomponowany też został działający tam salon fryzjerski
Mnie podoba się kompozycja budynków, które wyglądają jakby na prawdę tam stały. Są też ludzie i szczegóły w oknach, które nadają realizmu. A Wy co sądzicie o takim muralu?
#lodz #mural #streetart #reklama #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #reklamakreatywna
Pobierz Nicy - Czy podoba Wam się nowy prywatny mural na kamienicy w Pasażu Schillera (Piotrk...
źródło: comment_IqaRlsSCJc0snKRSFR8quLrSCxD1rQpg.jpg

Czy podoba się Wam taki mural?

  • Tak, jest spoko. 75.7% (53)
  • Nie (napisz w komentarzu dlaczego). 14.3% (10)
  • Nie mam zdania. 10.0% (7)

Oddanych głosów: 70

  • 9
@Nicy:
Nie. Co prawda lepsze to, niż pusta ściana, ale zawiera dużą treść reklamową niezbyt pasującą do reszty. Ponadto pustą ścianę można zagospodarować znacznie ciekawiej i lepiej wizualnie, niż robiąc płaską atrapę elewacji.
@Nicy: Przez wiele lat była tam reklama gabinetu weterynarii z Pandą i nikomu nie przeszkadzało, teraz wygląda to dużo lepiej, chociaż myślałem, że na tej ścianie będą jakieś projekcje puszczane, a tu cyk! reklama ;) Na pewno dużo lepiej to wygląda niż zwykła pusta pomalowana ściana, a to, że umieszczają tam reklamę i przy okazji na tym zarabiają to nie widzę w tym nic złego, bo wszystko jest konsultowane z konserwatorem
@Nicy: coś podczytywałem jakiś wywiad z właścicielką i miała trochę ból dupy i na 8 pytań ciągle widziałem tekst jako odpowiedź "bo to moja prywatna kamienica i mogę robić co chcę", tak bardzo musiała to podkreślać, że to jej prywatna kamienica XD
@Nicy: wystarczyło, że na początku oznajmiła, że to prywatna kamienica i może robić co chce, a nie, że gość pyta o A, a ta odpowiada B, no ale fakt kasa się musi zgadzać, a czy mi się podoba to dopiero sobie ocenię jak wrócę do Łodzi