Wpis z mikrobloga

Mirki!

Od dłuższego czasu chodzi za mną zostawienie całego #!$%@? w Polsce za sobą(nie mam żadnych zobowiązań). Pracuję tutaj, starcza na normalne życie ale zawsze jest jakieś ale. Znam niemiecki i angielski w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się.
Jak się zebrać, nie mając kompletnie żadnych znajomości za granicą. Jak ogarnąć podstawy od szukania pracy do znalezienia jakiegoś kąta do spania. Starać się samemu czy raczej próbować przez jakąś agencje?
Macie może porady jakieś?

#mirkizagranico #emigracja #pracazagranica #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@ksmpol ja z tego co się rozglądam w internetach (też planuje emigrację) to myślę że agencje spoko na start. Albo praca z zakwaterowaniem od ogarniętego pracodawcy. Gdzie szukać to wpisz sobie nazwę kraju plus blog albo jak szukać pracy. I masa wyników. Musisz tylko pomyśleć gdzie ci odpowiada. Zarobki to nie wszystko, również kultura, podejście do spraw dla ciebie istotnych i temperatura. No i najlepiej odłóż kilka tysięcy złotych.
  • Odpowiedz
@cs16_pl: Sprawdzona agencja? Pracowałeś przez nich? @ksmpol: Oczywiscie agencja na początek jeżeli nie masz znajomych za granicą, pół problemów mniej dzięki temu. Lecz przed pracą poczytaj o danej agencji najlepiej gdzie się da. A i tak możesz ją zawsze zmienić, teraz to agencje raczej szukają ludzi a nie ma odwrót.
  • Odpowiedz
@FarGO sporo ludzi przyjechało tu na okres wakacyjny, wracają do domu i stąd szansa na zatrudnienie od ręki. Koszt pokoju to 50-70 f na tydzień w zależności od lokalizacji i warunków. Biorąc ze sobą trochę funtów nie ma wielkiego ryzyka niepowodzenia. Z reguły w tym samym tyg można podjąć pracę.
  • Odpowiedz
@FarGO nie ma problemu bo w agencji mówią po polsku, a magazyn głównie okupowany przez Polaków. (chciało by się powiedzieć niestety)
  • Odpowiedz
@cs16_pl: a też nie wiesz jak czesto dodają nowe oferty jak te wakaty wygasną? Bo na razie mam zatrudnienie w Holandii, jednak srednio jestem zadowolony i aktywnie przeglądam inne oferty.
  • Odpowiedz
@FarGO nie ma reguły ale najlepsze okresy do podjęcia pracy to właśnie sierpień / wrzesień i przed świętami jest dużo przyjęć (często tymczasowych ale też się trafiają stałe prace) a później to tak znowu powoli gdzieś od końca lutego... Chyba tak jak wszędzie.
  • Odpowiedz