Wpis z mikrobloga

Co miesiąc odkładam sobie z wypłaty 200 zł by kupić od starszej miłej pani, która siedzi biedna na upale kwiatka czy jak dzisiaj maliny za 100zł. Dla mnie nie jest to duży wydatek a zboczyć zaskoczenie i radość w oczach milej starszej osoby, to widok cenniejszy niż stówka.
Więc mi się opłaca ( ͡ ͜ʖ ͡)
Za nic też nie daje pieniędzy, bo mogłaby uznać to za jałmużnę.
Więc daję 100zł, mówię reszta dla pani za miłą obsługę i się zmywam szybko, bo dla mnie to też trochę krępująca sytuacja :P Maliny wpierdzielam a kwiatka daje pierwszej napotkanej dziewczynie :)



#gownowpis
Pobierz m.....k - Co miesiąc odkładam sobie z wypłaty 200 zł by kupić od starszej miłej pani,...
źródło: comment_74yojr4qoVeoZ1HDHY9lfLvdngUYL3WC.jpg
  • 70
@czar_Pekla: Ja lubię widzieć to zaskoczenie przeradzające się w radość w ich oczach. No i też wiadomo, poczucie że zrobiłem coś dobrego ;) Mnie nie rozczulają starsi ludzie, tylko sytuacja w której w wieku 80 lat muszą dorabiać na upale by przeżyć, zamiast zwiedzać świat jak to robią emeryci w krajach zachodniej europy. #!$%@? się na samą myśl. A taki mały gest rozpromienia im życie choćby na chwilę. Mam taką nadzieję.
@mar-ek: Też mam u siebie w małym mieście podobną babcię, co tydzień jest targ i zawsze jest ona, małe stolik, jakieś zioła: szczypiorek, pietruszka, jakiś czosnek, jakieś pierdółki, obieraczki do ziemniaków, korek do zlewu. Wątpię żeby ta babcia cokolwiek sprzedawała, nigdy nie widziałem żeby ktoś coś kupował.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mar-ek: z drugiej strony widziałam kiedyś jak o 6 rano dwóch karków wysiada z busa, jeden wyciąga taką babinę a drugi jej klamoty i ją usadzają pod sciąna jakiegos sklepu. Jak mafia. Ciekawe ile takich babć mieli w tym busie :O

@Kynareth: jest tak jak mówisz, u nas to dopiero wchodzi bo jesteśmy biedni jak mysz pod miotłą ale
W Szwecji mafie mają babcie żebrzące z innych krajów, Rumunki, Ukrainki
@mar-ek: a ja lubie jak się to robi ale prawdziwą radość czerpie się własnie z pomocy drugiej osobie a nie wstawienia od razu na fejsa/ insta/ wykop że 'SŁUCHAJCIE POMOGŁEM'. Już był jeden koles cos kupił biedakowi pod biedrą żarcie ale zdjęciem #!$%@?ł po wszystkich mediach.... a własciwie albumem- było tam jego selfie, selfie z biedakiem, paragon i link do insta. Szanuje się chęć pomocy ale jesli jest ona szczera to
@vauecki: Zrobiłem to dla rozpowszechniania dobrych i pozytywnych rzeczy, przecież nie pokazuje tu swojej facjaty. i po co mi fejm na stronce ze śmiesznymi obrazkami od osób których nie znam? Przejrzyj mój profil, jestem tu ponad rok i to pierwszy tego typu wpis.
PS. karma nie istnieje, potrzebują w nią wierzyć ludzie którzy chcą widzieć to, że świat sprawiedliwy, a wcale taki nie jest.