Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #allegro i #smartfon. Najszla wiekopomna chwila i muszę zmienić telefon na nowy. Przeglądając oferty na allegro znalazłem podejrzanie tanie samsungi s9 i s9+ (w sumie 8ki też) takie jak ta:
https://allegro.pl/samsung-galaxy-s9-plus-g965f-black-czarny-nowy-i7509328344.html
lub ta:
https://allegro.pl/samsung-galaxy-s9-plus-dual-black-g965f-ds-i7362079491.html

Podobnych aukcji jest sporo (większość wysyłki z Pragi albo z Wrocławia) i każda prawie identyczna - soft brandowany Vodafone (albo bez brandu jak w tym z Pragi), "europejksa dystrybucja", nowy, "oryginalnie zapakowany".

Oferta niezła - 1k taniej niż w x-kom i choć cebula bardzo kusi to wiem, że coś tu musi smierdzieć... tylko co?
Firma z Wrocławia w KRSie od 2013, ale jako holdingowa i własnośc zagraniczna, ta z Pragi zarejestrowana w 2017.
  • 6
@Klaatu_barada_nikto: nie masz gwarancji producenta, w razie problemu bujaj się sam. A problem jest całkiem możliwy, bo nie wiesz co się z tym telefonem działo i nijak tego nie sprawdzisz. Może być ze zwrotu, albo refurb. A może odkupiony od chinola w Kambodży. Zafoliować na nowo potrafi każdy janusz biznesu. A często nawet im się nie chce i przychodzi sprzęt rozpakowany, #!$%@? po pudełku na wszystkie strony xD
Kupiłem rok temu S8 z podobnej aukcji. W sumie nie byłem wtedy świadomy, że właściwie gwarancja producenta nie obowiązuje po zakupie z takiej aukcji. Sprzedawcy wystawiają fakturę vat-marża, która nie upoważnia do gwarancji. Telefon przyszedł do mnie w oryginalnym pudełku z plombą, więc na pewno nie pochodził ze zwrotu, refurbem raczej też nie jest. Zastanawia mnie tylko co by było, gdyby pojawiły się problemy i powołałbym się na reklamację z tytułu rękojmi.
@Vaerlin, @stalmer, @Matpiotr, jasna sprawa - duże ryzyko. Zastanawia mnie tylko skąd biorą te telefony i jak? Czy to ten sam przypadek co z zakupem auta po leasingu przez firmę słup w UE? Te telefony są bez VAT? Korci mnie żeby zaryzykować zakup przez wrocławski sklep ale chyba i tak skończy się na kupnie OP6 z oficjalnego sklepu...