Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 112
Dlaczego lewaki na wykopie mówią, że to głupie być dumnym ze swojej narodowości, bo nie ma się na nią wpływu, a jednocześnie homo wciskają wszędzie swoje gay pride? To jednak można stać się gejem i być z tego dumnym? To już jest spoko?
#4konserwy #bekazlewactwa #bekazlgbt #lgbt #geje
Pobierz JanSkrzetuski - Dlaczego lewaki na wykopie mówią, że to głupie być dumnym ze swojej n...
źródło: comment_wAjm9nGdC85UNfKH69XrW16aOpI0n143.jpg
  • 130
Przecież to ty nie potrafisz mi przedstawić w jaki sposób to państwo polskie dyskryminuje tych homoseksualistów. C


@Flypho: Ile razy mamy jeszcze to samo napisać? Dalej nawet nie dyskutuje, bo rżniesz głupa i udajesz ze nie rozumiesz o co nam chodzi.

Osoba heteroseksualna może sformalizować związek z osobą zgodnie ze swoją orientacją, osoba homoseksualna nie może sformalizować związku zgodnie ze swoją orientacją. Tu masz dyskryminację.


Z fartem.
@prawa_reka_sorosa:
Nie ma definicji orientacji w naszym prawie, czy ty to w ogóle pojmujesz xD? Bo ja już nie wiem jak jaśniej mogę ci przedstawić tę tezę, możesz otworzyć i przeczytać wszystkie kodeksy w Polsce i poszukać.
Ty rozumiesz ze tu chodzi o pleć osoby z która chce zawrzeć związek, a nie o jej orientacje? Rozumiesz ze polskie prawo, aktualnie definiuje formalne związki tylko w formie: kobieta+mężczyzna? Rozumiesz ze LGBT domaga się, aby ta forma obejmowała również formy K+K oraz M+M?


@prawa_reka_sorosa:
Tak, dokładnie, czyli domagamy się praw dla pewnych grup a nie zniesienia dyskryminacji.
Nie ma czegoś takiego jak 'orientacja seksualna' w naszym prawie, więc zacznij od nowa.

@Flypho:

1. Jest. Przykładowo art. 11[3] kodeksu pracy:Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy -
@Papinianus:
No to przepraszam, w takim razie. Jest podstawa, żeby się odwoływać do orientacji bezpośrednio w odniesieniu do państwa, pozostaje teraz tylko kwestia wykazania dyskryminacji.
@prawa_reka_sorosa:
Dyskryminacja ze względu na płeć - kobiety mogą zawierać małżeństwa homoseksualne, a mężczyźni nie.
Dyskryminacja ze względu na orientację - homoseksualiści mogą zawierać małżeństwa z osobami tej samej płci i innymi, a heteroseksualiści tylko z osobami innej płci.
Brak dyskryminacji - wszyscy są równo #!$%@? xD i odbiera się im wszystkim te same prawa.
Proste?
@prawa_reka_sorosa:
Nie ma logicznego wyjścia z tego, o czym piszę, więc możesz co najwyżej #!$%@?ć logikę we własnym zakresie. Uzurpujesz sobie dziwne prawo do tworzenia prawnych analogii i odnosząc powszechne prawo do grup według ich potencjalnych seksualnych preferencji co do płci partnera - to jest właśnie #!$%@? logiki. To trochę jakbyś mówił, że zakaz zabijania zagrożonych gatunków zwierząt dyskryminuje myśliwych, którzy w takich zwierzętach się lubują i twierdził, że to jest
@prawa_reka_sorosa:
xD ale ja nie rżnę głupa, po prostu niemożliwym jest obiektywne wyjście od ogólnego obowiązującego wszystkich prawa do wniosku, że wyszczególnia ono jakąś konkretną grupę odbierając prawa innej. I to w dodatku na podstawie nieujętych w tym prawie zmiennych. Ja nie specjalizuję się raczej w erystycznych wygibasach, więc takie argumenty słabo mnie przekonują, logiczne uzasadnienie - bardzo proszę.