Wpis z mikrobloga

Przecież to ty nie potrafisz mi przedstawić w jaki sposób to państwo polskie dyskryminuje tych homoseksualistów. C


@Flypho: Ile razy mamy jeszcze to samo napisać? Dalej nawet nie dyskutuje, bo rżniesz głupa i udajesz ze nie rozumiesz o co nam chodzi.

Osoba heteroseksualna może sformalizować związek z osobą zgodnie ze swoją orientacją, osoba homoseksualna nie może sformalizować związku zgodnie ze swoją orientacją. Tu masz dyskryminację.


Z fartem.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:
Nie ma definicji orientacji w naszym prawie, czy ty to w ogóle pojmujesz xD? Bo ja już nie wiem jak jaśniej mogę ci przedstawić tę tezę, możesz otworzyć i przeczytać wszystkie kodeksy w Polsce i poszukać.
  • Odpowiedz
@Flypho: Ty rozumiesz ze tu chodzi o pleć osoby z która chce zawrzeć związek, a nie o jej orientacje? Rozumiesz ze polskie prawo, aktualnie definiuje formalne związki tylko w formie: kobieta+mężczyzna? Rozumiesz ze LGBT domaga się, aby ta forma obejmowała również formy K+K oraz M+M?
  • Odpowiedz
Ty rozumiesz ze tu chodzi o pleć osoby z która chce zawrzeć związek, a nie o jej orientacje? Rozumiesz ze polskie prawo, aktualnie definiuje formalne związki tylko w formie: kobieta+mężczyzna? Rozumiesz ze LGBT domaga się, aby ta forma obejmowała również formy K+K oraz M+M?


@prawa_reka_sorosa:
Tak, dokładnie, czyli domagamy się praw dla pewnych grup a nie zniesienia dyskryminacji.
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak 'orientacja seksualna' w naszym prawie, więc zacznij od nowa.

@Flypho:

1. Jest. Przykładowo art. 11[3] kodeksu pracy:Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy - jest niedopuszczalna.
O prawie unijnym, które nas obowiązuje, nie wspomnę.
2. Oczywiście orientacja seksualna nie jest zdefiniowana - tak samo jak zdefiniowany w prawie nie jest mężczyzna albo kobieta. Znaczenie tych słów jest dla wszystkich znane, w związku z czym nie ma
  • Odpowiedz
@Papinianus:
No to przepraszam, w takim razie. Jest podstawa, żeby się odwoływać do orientacji bezpośrednio w odniesieniu do państwa, pozostaje teraz tylko kwestia wykazania dyskryminacji.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:
Nie. Osoby chcące sformalizować związek z osobą tej samej płci nie posiadają do tego prawa, nikt nie sprawdza niczyjej orientacji przy zawieraniu związku. Chyba, że ja o czymś nie wiem.
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:
Dyskryminacja ze względu na płeć - kobiety mogą zawierać małżeństwa homoseksualne, a mężczyźni nie.
Dyskryminacja ze względu na orientację - homoseksualiści mogą zawierać małżeństwa z osobami tej samej płci i innymi, a heteroseksualiści tylko z osobami innej płci.
Brak dyskryminacji - wszyscy są równo #!$%@? xD i odbiera się im wszystkim te same prawa.
Proste?
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:
Nie ma logicznego wyjścia z tego, o czym piszę, więc możesz co najwyżej #!$%@?ć logikę we własnym zakresie. Uzurpujesz sobie dziwne prawo do tworzenia prawnych analogii i odnosząc powszechne prawo do grup według ich potencjalnych seksualnych preferencji co do płci partnera - to jest właśnie #!$%@? logiki. To trochę jakbyś mówił, że zakaz zabijania zagrożonych gatunków zwierząt dyskryminuje myśliwych, którzy w takich zwierzętach się lubują i twierdził, że to
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa:
xD ale ja nie rżnę głupa, po prostu niemożliwym jest obiektywne wyjście od ogólnego obowiązującego wszystkich prawa do wniosku, że wyszczególnia ono jakąś konkretną grupę odbierając prawa innej. I to w dodatku na podstawie nieujętych w tym prawie zmiennych. Ja nie specjalizuję się raczej w erystycznych wygibasach, więc takie argumenty słabo mnie przekonują, logiczne uzasadnienie - bardzo proszę.
  • Odpowiedz
Parady nie są po to aby "promować" homoseksualizm ale aby zwrócić uwagę na to, że Ci ludzie są tak naprawdę traktowani jak podludzie nie mający wielu podstawowych praw jakie mają.


@josedra52: Jakich praw nie mają w takiej Szwecji, gdzie też są parady i mówienie o "dumie"?
  • Odpowiedz