Wpis z mikrobloga

@JanSkrzetuski: mnie to śmieszy, że każdy pedał/lesba narzeka a szczególnie na łamach szczujek tvn,wp,onet inne gówno jak to w PL nie jest dyskryminwowany. Czemu nie zrobią tego co 2mln polaków i nie wyjadą na zachód albo do afryki budować swoją utopię?
  • Odpowiedz
@JanSkrzetuski: Nie wiem - może dlatego, że społeczność LGBT jest dyskryminowana? Parady nie są po to aby "promować" homoseksualizm ale aby zwrócić uwagę na to, że Ci ludzie są tak naprawdę traktowani jak podludzie nie mający wielu podstawowych praw jakie mają.

A no i nie mierz wszystkich jedną miarą - ja nic do narodowców nie mam tak jak i chociażby do symboli religijnych obecnych w urzędach czy szkołach.
  • Odpowiedz
traktowani jak podludzie nie mający wielu podstawowych praw jakie mają.


@josedra52: A jakich to praw niby odmawia sie LGBT... tylko nie pisz mi o adopcji dzieci....
Na miejscu teczowych cieszyl bym sie kazdym dniem i zyl jak #!$%@?&y bo za 10 - 15 lat szariat da im takie prawa ze sie posraj&a na mietowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@josedra52: napisałeś prawdę, a jednocześnie nie na temat. Pytanie było o bycie dumnym (proud, pride), a nie pod co są parady.

Duma narodowa = / = pride


@cqwtg1355: czyli klasycznie jak u Orwella - najpierw zmieniamy znaczenie słów tak by pasowały do propagandy. Dwójmyślenie: gdy ktoś jest dumny z narodu to źle, jak z homoseksualizmu to dobrze.
  • Odpowiedz
tylko nie pisz mi o adopcji dzieci


@RobertKowalski: No tak, lepiej niech gniją w bidulu a po 18 na bruk.( )

Rozumiem, że jesteś także przeciwnikiem samotnych ojców i matek - no przecież tam dzieciaki też nie mają jednego z wzorców...

O całej masie problemów związanych z brakiem możliwości zawarcia małżeństwa jak np dziedziczenie nie wspominam.
  • Odpowiedz
@RobertKowalski: Mogą, przy czym partner zapłaci od spadku podatek wg najwyższej możliwej skali (nie zalicza się nawet do III grupy, mimo że de facto jest dla spadkodawcy osobą najbliższą), co więcej trzeba będzie zapłacić spadkobiercom ustawowym zachowek.
  • Odpowiedz
Pytanie było o bycie dumnym (proud, pride), a nie pod co są parady.


@Siotson: Ciężko nie manifestować dumy z bycia po prostu sobą jeśli większość społeczeństwa uważa cię za człowieka drugiej kategorii.

Mnie np bardziej dziwi manifestowanie swojej "dumy" i braku poczucia wstydu z bycia katolikiem w Państwie które świeckie jest tylko z nazwy. Co za odwaga.

to osoby homoseksualne nie mogą sporządzić testamentu ? (


@RobertKowalski: "Ustawowe" - owszem
  • Odpowiedz
ie lat temu nikt nie miał problemu z powiedzeniem "jestem dumny, że jestem Polakiem". Dziś sprane mózgi nastolatków wstydzą się takiej postawy i wmawia im się, że każda inność jest lepsza niż patrioty


@GlowaPelnaPomyslow: To ciekawe, bo ja zauważyłem odwrotną tendencję - dzisiaj wszyscy noszą kotwice powstańcze, koszulki z husarią, a o #!$%@? na punkcie żołnierzy wyklętych nie wspomnę.
  • Odpowiedz
o głupie być dumnym ze swojej narodowości, bo nie ma się na nią wpływu, a jednocześnie homo wciskają wszędzie swoje gay pride? To jednak można stać się gejem i być z tego dumnym? To już jest spoko?


@JanSkrzetuski: Nie, nie można stać się gejem.
  • Odpowiedz
Co za odwaga.


@josedra52: argument wykopkowy, gdy ktoś zniszczy biblię w Polsce. Zabawne, że lewa strona robi to co krytykuje u prawej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypominam, że krytyka "dumy narodowej" polega na tym, że się jest z czegoś dumnym na co się nie miało wpływu. Przecież to było u OPa we wpisie - znowu olewasz sedno sprawy do swoich tłumaczeń. Ot, typowy wykopek.
  • Odpowiedz
@JanSkrzetuski: Ale ja się z tym zgadzam, jeśli rozumieć "dumę" jako brak wstydu to można być "dumnym" zarówno z bycia Polakiem jak i gejem. Gay pride brzmi lepiej niż "Gejowski brak wstydu". Natomiast prawdą jest, że duma z czegoś na co się nie ma wpływu to nieporozumienie.
  • Odpowiedz