Wpis z mikrobloga

@JohnMilton: wymyślasz funkcjonalności i je oprogramowujesz. Rejestracja użytkownika to np. Po stronie front endu wyświetlenie formularza, sprawdzenie czy e-mail jest w poprawnym formacie, czy wszystkie pola są wypełnione. Po stronie backendu sprawdzenie czy e-mail nie jest już użyty, zapisanie użytkownika w bazie danych. Tak w skrócie.
@stolar28: @Gydit_tu_mi___GYDYT: @mrooczilla: @croppz: Nie chodzi mi o kolejnego facebooka, tylko stronę na której każdy może zarejestrować profil. Bez zbędnych aktualności, wiadomości i spamu.
Przykład (wymyślony teraz na szybko): strona zbierająca wszystkie serwisy z wypożyczalniami limuzyn w Polsce. Strona ma być tylko "pośrednikiem". Na niej profile mogą tworzyć właściciele wypożyczalni. Prosty opis, adres, logo, dane kontaktowe. Potencjalny klient może sam bezpośrednio dzwonić do danej wypożyczalni, bez załatwiania tego
@JohnMilton: Są dwie opcje:
1. nie jesteś programistą - zlecasz software housowi wykonanie, lub zakładasz firmię i zatrudniasz programistów.
2. jesteś programistą - w tym przypadku to pytanie jest tak absurdalne, że nie spodziewaj się niczego innego niż wyśmiewania.
@JohnMilton: No to już Ci odpowiedziałem. :) Jeśli oczekujesz innej odpowiedzi, to źle zadałeś pytanie, bo nie wiadomo o jaki poziom Ci chodzi. Organizacyjny, finansowy, techniczny (tu też szeroki temat)?
@magellan322: xD
W jaki sposób chcesz zastąpić backend frontendem?

PHP został zastąpiony najpierw przez HHVM, czyli ich własną modyfikacją środowiska PHP. Dalej pewnie poszczególne elementy backendu zastępują językami, które bardziej się nadają do danej rzeczy. FB, podobnie jak każde korpo IT używa wielu technologii do poszczególnych elementów. Na przykład z czego pamiętam backend messengera jest napisany w Erlangu.
@zakopiak Ten temat to samo złoto. Na początku chcieliśmy coś odpisać ale z każdym nowym wpisem mamy coraz większy facepalm xD Co jeden to większy #progamista15k

@JohnMilton Nie wiem dlaczego nikt Ci tego jeszcze nie napisał ale jeśli zadajesz takie pytania to niestety tylko jedna rada - daj sobie z tym spokój i zleć komuś. Do tego trzeba kilka lat praktyki (o ile ma to być zrobione porządnie, a nie do zabawy
@trisopl: No i w porządku. Ciekawią mnie głównie koszty stworzenia tego typu serwisów. Wiem, że ciężko to na oko ocenić, ale +/- jaka jest średnia stawka rynkowa za taką stronę? Bez hejtu poproszę, zwykłe pytania Janusza nie związanego z tematem.
e: chociaż w sumie nie spodziewam się, że rzucicie konkretnymi kwotami :)
@JohnMilton: Jeśli "strona jak Facebook" to tego nikt Ci od tak nie wyceni bo zakładanie i prowadzenie swojego profili to mały odsetek tego co ten kombajn naprawdę potrafi. Natomiast nawiązując to tego opisu co podałeś dalej to strzelam że do 10k się zmieścisz ;)