Wpis z mikrobloga

Kobiety nie stworzyły niczego w żadnej dziedzinie. Jeszcze istotniejsze jest to, że ich dokonania są najmniejsze w dziedzinach, w których trudziły się i działały najwięcej – na przykład w muzyce. Fakt, że właśnie w tej sztuce kobiety, choć oddawały się jej gorliwiej aniżeli mężczyźni, nie stworzyły niczego oryginalnego – skłania mnie do kategorycznego i nieodwołalnego stwierdzenia, iż kobieta nie jest bytem historycznym. Czyż trzeba jeszcze przypominać, iż nie istnieje żadna oryginalna myśl pochodząca od kobiety, żadne trwałe dzieło sztuki, że te „wizualne” istoty nie stworzyły niczego w malarstwie, że natomiast wybiły się nieco w paru innych naukach, z którymi ich kobiece inklinacje nie mają nic wspólnego?
#cytatywielkichludzi #rozowepaski #filozofia
m.....g - Kobiety nie stworzyły niczego w żadnej dziedzinie. Jeszcze istotniejsze jes...

źródło: comment_imwAzHqqIYKwH09IZpXJGvpG5lYNdE2c.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cioran - gość, który potrafił napisać całą książkę, powtarzając tylko, że życie jest do d--y. Szanuję, bo gdyby nie on, wykopowi miłośnicy filozofii mieliby znacznie mniej cytatów do wklejania.
  • Odpowiedz
@madegg nie wiem co to ma wspólnego z charakterem. Większość kobiet nadal pragnie mieć rodzinę bez względu jaki ma charakter :p zarzucanie kobietom braku charakteru to zwykle chamstwo, popatrz na swoją matkę, czy babcie. W mojej wypowiedzi chodziło o to, że kobiety nadal wybierają drogę zakładania rodziny, poszukiwania mężczyzny, a kariera jest tylko dodatkiem, albo nie mają na razie innej możliwości xd kiedy kobieta zrezygnowała by z chęci budowania związków, miłości,
  • Odpowiedz