Wpis z mikrobloga

  • 406
Do tego wypadku doszło, bo w Polsce nikt nie wierzy ograniczeniom prędkości.

Oraz rzecz jasna dlatego, że praktycznie nikt się do nich nie stosuje. Pamiętam jak sobie jeździłem po górach w Austrii. Jak jechałem z maksymalną dopuszczalną, to zakręty tak były ciasne, że postanowiłem jechać wolniej. W Polsce masz "niebezpieczny" zakręt, ograniczenie do 30, a większość aut pokona go bez problemu 20-30 km/h szybciej. Do znaków rzecz jasna trzeba się stosować, ale polscy drogowcy obniżają ich powagę, a efekty są potem takie, jak widać.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy
pogop - Do tego wypadku doszło, bo w Polsce nikt nie wierzy ograniczeniom prędkości.
...

źródło: comment_0ePDrNrEgQaHf3rFovDWCBsYMNbvEtFR.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
via Android
  • 118
@soadfan: @Borsuk_Europejski: żeby nie było. Totalnie nie pochwalam jazdy szybciej niż najważniejsze limity:140, 90, 50 km/h, uważam, że zmniejszenia tych prędkości są bardzo często z dupy. Skrzyżowanie na krajówce i jeb, 50 km/h XD
  • Odpowiedz
@pogop: Jechali 80km/h na godzinę, on nie miał ważnego ważnego prawa jazdy, a oni karty Polaka, odwrócił się do nich, kazal mocno trzymać czamadany i wypadli z zakrętu [`]
  • Odpowiedz
@pogop: w końcu jakiś trzeźwy wpis zamiast hurrdurzenia o beSSpieczeństwie.
u mnie to samo-jest sobie trochę ciasny i odrobinę niebezpieczny zakręt, a tak się złożyło, że doszło tam do wypadku. co zrobili genialni drogowcy? #!$%@? ograniczenie do 30 xD
#!$%@? że auto z dobrym zawieszeniem wejdzie w niego bez problemu pędząc 100
  • Odpowiedz
@pogop: Ja do znaków podchodzę bardziej jak do sugestii, że mam zwolnić. Oczywiście zdarzają się takie kwiatki jak ograniczenie do 20 km/h (gdzie powinno być 90 km/h) bo rok temu był wyjazd z budowy i zapomnieli zdjąć znaku.
  • Odpowiedz
praktycznie nikt się do nich nie stosuje


@pogop: Pisałem już o tym. Jeden ostry zakręt będzie miał znak "uwaga ostry zakręt", drugi równie ostry zakręt nie będzie miał w ogóle oznaczenia, inny mniej ostry zakręt od tamtych dwóch będzie miał i znak i ograniczenie do 40. Nie ma konsekwencji w tych oznaczeniach, więc naturalnym jest, że ludzie dostosowując się do znaków prędzej czy później będą to olewać i jechać na intuicję.
  • Odpowiedz