Wpis z mikrobloga

@saakaszi moglibyśmy przestać gadać o katolach? Naprawdę nie można ich traktować tak samo jak płaskoziemców - gardzić ich myśleniem, ale nie wspominać o nich, nie wrzucać ich w gorące, nie rozsiewać ich wywodów?
  • Odpowiedz
Czy ma na to jakiś dowód, cytat, wywiad, cokolwiek


@GaiusBaltar: Polecam jego książkę "The Grand Design" gdzie jako współautor pisze że z punktu widzenia nauki nie istnieje potrzeba tłumaczenia powstania wszechświata Bogiem
  • Odpowiedz
Naprawdę nie można ich traktować tak samo jak płaskoziemców - gardzić ich myśleniem, ale nie wspominać o nich, nie wrzucać ich w gorące, nie rozsiewać ich wywodów


@cichocichy: Bardzo chętnie - w momencie w którym Katolicyzm przestanie przenikać do polityki w i efekcie do życia ludzi, którzy nie chcą mieć z nim nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@Wap30: "The Grand Designu" nie czytałem jeszcze, ale czytałem kilka innych jego książek. Motyw, że magiczny stworzyciel nie jest niezbędny się powtarza bardzo często, ale w żadnym miejscu nie widziałem go udowadniającego, że chrześcijański Bóg nie istnieje. Bardzo, bardzo zaskoczony byłbym gdyby Hawking gdziekolwiek próbował udowadniać nieistnienie (jakiegokolwiek) boga.
  • Odpowiedz
w żadnym miejscu nie widziałem go udowadniającego, że chrześcijański Bóg nie istnieje


@Trupi_opos:
@GaiusBaltar: nie udowadniał że nie istnieje bo znał się trochę na logice i widział że nie udowadnia się przeciw tezie. Pisał natomiast dlaczego nie istnieje najmniejsza potrzeba tłumaczenia jakichkolwiek zjawisk Bogiem, a ludzie to biologiczne maszyny, których wolna wola jest mitem i nieporozumieniem.

Był naukowcem z bardzo silnym ateistycznym przesłaniem, więc pisanie że terlik go
  • Odpowiedz