Wpis z mikrobloga

Teraz coś na ulubiony temat prawicowych propagandystów - Wenezueli. Polecam gorąco przeczytać tą analizę, pokazane są szczegółowe dane na temat panującego tam systemu gospodarczego, przyczyn kryzysu, skutecznej polityki społecznej i warunków pracy, propagandy, międzynarodowych akcji sabotażowych (głównie ze strony USA), prawicowych bojówkarzy szerzących krwawy terror na ulicach, perspektyw na przyszłość. Kibicuję prezydentowi Maduro, mam nadzieję że uda się powstrzymać kryzys i doprowadzić do realizacji koncepcję socjalizmu XXI wieku. Za kadencji Chaveza państwo to rozwijało się w końcu w ogromnym tempie.
Wojna ekonomiczna z Wenezuelą

#antykapitalizm #neuropa #socdem #socjalizm #ekonomia #wenezuela #gospodarka #kapitalizm
3.....0 - Teraz coś na ulubiony temat prawicowych propagandystów - Wenezueli. Polecam...

źródło: comment_RyN0MVIAOnWFQwoTJBHW8HICuwN11ywB.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3n3bl0: taa, a PRL zapewniał wolność działania związków religijnych, wolność słowa, druku i manifestacji ( art. 70 i 71 konstytucji PRL). Dokładnie tyle samo znaczy konstytucyjna deklaracja wenezuelska co polska. Można je włożyć między bajki.
  • Odpowiedz
Kibicuję prezydentowi Maduro,


@3n3bl0: Załóżmy że kupiłeś mnie w tej narracji że socjalizm nie występuje w Wenezueli, jak możesz kibicować tak niedemokratycznemu prezydentowi jak Maduro? A jeżeli demokracja cię nie obchodzi, to jak możesz kibicować osobie która kontynuuje nurt polityki oparty tylko i wyłącznie na jednym surowcu?
  • Odpowiedz
@3n3bl0: ten atykul byl juz wstawiany przez @BojWhucie i usuniety jak okazal sie stekiem bzdur i fantastyki.
To co ja zauwazylem sam wtedy to autor bezczelnie sklamal na temat sankcji na rope - nie ma takich. Nie ma tez ich na lekki i żywność. Pamietam tez ze ktos zwrocil uwage na kompletne fantasy jaki mial byc ropociag Wenezula- Chiny wymieniony w tekscie.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: doszli do władzy demokratycznie i mają ogromne poparcie w społeczeństwie. Polityka oparta na jednym surowcu to oczywiście olbrzymi błąd i jedna z przyczyn kryzysu - ale zauważ ze inne sektory gospodarki były w rękach prywatnych i zawiodły.

@Drakii: socjalizm, kiedy 92% produkcji Wenezueli jest w rękach prywatnych.
  • Odpowiedz
doszli do władzy demokratycznie


@3n3bl0: Hitler też doszedł do władzy w sposób demokratyczny. To nie jest żaden argument. Niszczenie opozycji przez Maduro jest faktem.

Wiele osób nie wiem czym jest socjalizm, czy komunizm, w Wenezueli po prostu rozdawało się pieniądze na lewo i
  • Odpowiedz
w Wenezueli po prostu rozdawało się pieniądze na lewo i prawo.


@CynicznyMarksista: licząc w ten sposób na rozwój sektora prywatnego poprzez zwiększenie popytu. Jednak to okazało się oczywiście błędem, bo doprowadziło do zwiększenia importu tanich towarów z zagranicy. Należało inwestować.

Za dużo tych podmiotów prywatnych tam nie było, Maduro zamiast przyciąć wydatki, zacisnąć pasa to wchodzi w spiralę zadłużenia.


@CynicznyMarksista: co masz na myśli?
  • Odpowiedz
To co ja zauwazylem sam wtedy to autor bezczelnie sklamal na temat sankcji na rope - nie ma takich. Nie ma tez ich na lekki i żywność.


@Miniu30: co do leków i żywności nic nie mogę znaleźć i rzeczywiście wątpię by takie sankcje istniały, może chodzi o jakieś konkretne produkty farmaceutyczne czy spożywcze albo półprodukty potrzebne do ich wytworzenia - nie wiem. Co do ropy:

amerykańskie sankcje utrudniły Wenezueli transfer
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski: dzięki za dane, chociaż już kiedyś rozmawialiśmy i wiesz, że nie jestem fanem PKB per capita, a bardziej wskaźników w rodzaju HDI (oczywiście w dzisiejszej Wenezueli ten też byłby zapewne kiepski).
  • Odpowiedz
@3n3bl0: no i ktore sankcje niby to maja powodowac? Bo rzad Wenezueli moze zwyczajnie zwalac swoje problemy na innych i tyle. Tym bardziej ze serio o czyms takim bylo by glosno.
Ropociag Wenezula - Kolumbia brzmi duzo realniej od Wenezuela -Chiny ktorym cytuje "Kontrakt z Chinami zakłada zbudowanie wielkiego gazociągu, którym ropa wenezuelska popłynie na Daleki Wschód."
  • Odpowiedz