Wpis z mikrobloga

@PanPomidorek: Rysowanie i malowanie jest już zazwyczaj na pierwszym roku, traktują to jako bazę do dalszej nauki. Z rysowaniem, malowaniem (tu wstaw dowolną umiejętność) jest tak, że jak poświęcisz jej wystarczająco dużo czasu to ogarniesz, jeśli będziesz tylko to robił na zajęciach to nie. Ja startowałem z poziomu dziecko z przedszkola i po studiach graficznych mam może skilla na poziome szóstoklasisty, ale nigdy specjalnie się nie starałem i głownie skupiłem się
Witam Mirki, chciałbym studiować w przyszłości grafikę komputerową i ciekawi mnie, czy na start muszę umieć rysować i malować, czy tego nauczę się na studiach? A jeśli trzeba posiadać taką umiejętność to na jakim poziomie powinienem być, żeby bez problemu sobie tam poradzić?

#grafika #grafikakomputerowa #studbaza #studia

@PanPomidorek: nie rob sobie tego...przesyt rynku + nie ma sensu studiowac czegos co sam ogarnac jestes w stanie w pare miesiecy jesli kumasz angielski
Witam Mirki, chciałbym studiować w przyszłości grafikę komputerową i ciekawi mnie, czy na start muszę umieć rysować i malować, czy tego nauczę się na studiach? A jeśli trzeba posiadać taką umiejętność to na jakim poziomie powinienem być, żeby bez problemu sobie tam poradzić?


@PanPomidorek: Idź albo na ASP albo w ogóle, a tak najlepiej to idź sobie na inne studia w razie co, a grafiki ucz się sam.
Poziom nauczania grafiki
nie warto. Lepszy kurs u prosa i robienie samemu niż wydawanie hajsu an prywatna uczelnię która nic nie da.


@Naxster: tak (jeśli dotyczy to digital paintingu, game artu czy VFX) i nie (jeśli dotyczy projektowania użytkowego/graficznego)
@stojenapalcach: Przynosiłem zdjęcia, projekty bannerów jakiś layout strony i wystarczyło. Ja ogólnie dosyć późno poszedłem na studia, głównie przez blokadę "nie potrafię rysować to nie dam rady" okazało się, że kompletnie niesłusznie.