Wpis z mikrobloga

@takitamdziwnypan: w sumie to jest bardziej kolekcja „Najpopularniejsi autorzy Fabryki Słów”, bo znalazłoby się trochę autorów, którzy się w takiej serii powinni znaleźć, ale są z innych wydawnictw :)

Ponad połowę tych książek czytałem wcześniej z pierwotnych wydań i lubię sobie do nich od czasu do czasu wrócić.

Trochę dziwny jest ten pomysł z dzieleniem niektórych pozycji na dwie, bo można było wydać normalnie a na puste miejsce wrzucić coś innego.
@kulfon_wulkanizator: Wiesz co, jednak wydrukowanie książki kosztuje, dlatego dzielą większe książki na II części. Też przyznam, że czytałem Achaje i czego nie ma w tej serii Pomnik Cesarzowej Achai, Piekary też czytałem całą sagę o inkwizytorze (dalej czekam na następną część ) oraz Płomień i Krzyż (też czekam na następną część !! Jacek mnie z tym zawodzi :/). Ale i tak kupuje bo chce je jeszcze raz przeczytać :D
@takitamdziwnypan: Może kiedyś wyjdzie kolejna edycja i będą uzupełniać innymi książkami tych autorów. Achaja to przecież 3 tomy pierwowzoru + 5 tomów Pomnika. Virion ma być chyba trylogią (w każdym bądź razie za miesiąc premiera drugiego tomu) a też należy do uniwersum. No i oczywiście trzecia seria Achai, która nie wiadomo ile tomów zajmie. A to tylko Ziemiański.

Ilość książek samego Pilipiuka wystarczyłaby na osobną serię.

Mi się marzy wznowienie przez
@kulfon_wulkanizator: OK, jestem zainteresowany :D, powiem ci że ta akcja to jeszcze chyba było w oryginalnej Achai. Jak widziała ludzi z lufami które strzelają, dalej to pamiętam i liczę, że Achaja jakoś powstanie w nowoczesnych czasach ( nie ma co liczyć, że powstanie w starożytnych bo z przybyciem wielkiej floty największego mocarstwa na świecie (według pomnika cesarzowej Achai ) Rzecz Pospolitej Polski to zostało przekreślone :D )
@Croudflup: Kiedy wypuszczasz na rynek serię po to, żeby ją sprzedać to nie piszesz w reklamie, że to najgorszy chłam (chociaż pamiętam, że kiedyś raz była reklama jakiegoś leku i mówili, że ma najgorszy smak. Najgorszy, bo lek ma leczyć a nie smakować :)).

Każdy czyta to, co mu pasuje. Cykl polecania książek regularnie się zmienia. Dawno temu na topie był Wiedźmin. Potem coraz więcej ludzi pisało "Wiedźmin w sumie jest