Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie kieruję do programistów, grafików i ludzi którzy spędzają masę czasu przed komputerem.
Byłem ostatnio u okulisty ponieważ dowiedziałem się dopiero co to męty oka. Przebadał mnie powiedział, że plamka żółta jest git (ufff...). Przepisał mi okulary (wady na minus poniżej 1) oraz suplementy (Resvega, Nutrof Total, witamina D i krople na suchość oka). Lekarz powiedział, że nic poważnego ale trzeba coś odbudować plus jeszcze te suche oczy i bez problemu da radę na spokojnie. Kazał również spędzać czas przed komputerem na tyle ile faktycznie muszę (siedzę dużo nawet ponad normę bo jeszcze gry dochodzą). Nie ukrywam że w trakcie badania trochę mnie opieprzył za ten fakt zwłaszcza że powiedziałem prawdę. Jak przejrzałem leki w necie to głównym hasłem było AMD i się zesrałem. Główny mój niepokój to te zwyrodnienie plamki bo się naczytałem. Fakt lekarz powiadomiłby mnie od razu ale nie ukrywam, że też tam byłem mocno zdygany i on to zauważył. Prosił aby przyszedł na wizytę kontrolną tak za rok, półtora (czyli pewnie jak u każdego kto ma okulary) chyba że coś się pogorszy to wcześniej. Co myślicie o tym co napisałem i co byście mi doradzili w sprawie "dbania o oczy"?? Trochę to komiczne ale jestem typem panikarza i nie chciałbym skończyć swojej kariery z powodu amd, jaskry i innego świństwa.

#lekarz #zdrowie #programowanie #programista15k #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: TheMan
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja siedzę po 12h-14h i jest spoko XD Rób tak, że co godzina wychodź z piwnicy i chwilę pochodź. Główne problemy z oczami występują przez długi okres braku zmiany akomodacji oka. To fejk, że od kąkutra się psują (tzn nie bezpośrednio, chyba że masz CRT) rozważ również kupno monitora flicker-free i nie przesadzaj z jasnością w nocy. Są jeszcze okulary ograniczające wpadanie niebieskiego światła, co też ponoć dużo daje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mogę tylko powiedzieć o okularach ograniczających światło niebieskie. Ja zakupiłem okulary które ucinają 40% światła niebieskiego i z dnia na dzień oczy mniej bolały, teraz w ogóle mnie nie bolą.
  • Odpowiedz