Wpis z mikrobloga

Małżeństwo daje natomiast przywileje z tego tytułu, że państwo oczekuje od niego rozmnażania się i dostarczania nowych obywateli :D


@Horkheimer: skoro małżeństwo według ciebie daje przywileje z tytułu dostarczania nowych obywateli to dlaczego nie uzależni przydzielania tych przywilejów od posiadania potomstwa? albo usankcjonować w jakiś sposób, że w związek małżeński mogą wstępować ludzie wyłącznie płodni i planujący posiadać dziecko? dlaczego ślub mogą wziąć osoby po nie wiem, 60 roku życia,
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: proponuję raczej kolory złoto czarne na znak dążenia do zminimalizowania roli państwa w naszych życiach (w małżeństwach, w portfelach, w codziennych wyborach)
  • Odpowiedz
skoro małżeństwo według ciebie daje przywileje z tytułu dostarczania nowych obywateli to dlaczego nie uzależni przydzielania tych przywilejów od posiadania potomstwa?

Pewnie dlatego że kiedyś takie państwowe przywileje to był margines, a dopiero od Bismarcka mamy emerytury, świat reaguje wolno.

albo usankcjonować w jakiś sposób, że w związek małżeński mogą wstępować ludzie wyłącznie płodni i planujący posiadać dziecko? dlaczego ślub mogą wziąć osoby po nie wiem, 60 roku życia, skoro będą mieli
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: kiedyś ustalaliśmy listę nowych rzeczy które możesz zrobić zamiast marnować czas na wypoku, od książek, przez rower, po muzykę, jak poszło? Chociaż jeden album przesłuchany czy jednak tu jest Ci najlepiej i głupio zrobiłem sugerując coś innego?


Był plus, odpowiedzi nie, a serio mnie to ciekawi. Zakładam że nawet nie było próby, bo cóż może zmienić naturę człowieka, ale chciałbym jakieś potwierdzenie ( ͡~ ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: nie, nie sądzę że będzie. Tak po prostu jest Ci najlepiej, Ty nie potrzebujesz nowości i głupio założyłem że odkrywanie nowych rzeczy może dać Ci szczęście. Bądźmy szczerzy, jeżeli wolisz drażnić chrześcijan od znajdowania nowej muzyki, literatury czy podróży to kim jestem by to osądzać? Wtedy dałem tę sugestię bo faktycznie wydawałeś się być nią zainteresowany, teraz mogę przyznać przed sobą że była zbędna i nic w tym złego
  • Odpowiedz