Wpis z mikrobloga

@jafik: bo nadal jak skręcisz z Piotrowskiej dwie uliczki to wygląda gorzej jak Sosnowiec. Łódź się zmienia ale fakt jest faktem że nadal jest mega dużo do roboty i 3 murale czy manufaktura tego nie zmienia. Miasto ma duży atut jeśli chodzi o zabudowę zwłaszcza w centrum ale na to trzeba nakładów potężnych bo co z tego jak odnowią że 2, 3 kamienice jak dalej jest przewaga brudu i szarości. Są
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Wiadomo, że zepsute drogi robią swoje, ale bez przesady, że to dla kogoś czyni miastem ładnym bądź nie. Ja w Łodzi byłam jakieś 2-3 razy, a i tak nadal mnie jakoś zniewala swoją oryginalnością. Wiadukty podziemne wodociągowe, Księży Młyn, Off centrum... Co jak co, ale nadal jestem zdania, że większość miast tworzy zamknięte tereny z knajpami jak w Kr Dolnych Młynów na wzór właśnie offu w Łodzi. A akurat w
@jafik: Najlepiej widać, że się odradza bo Łódź w końcu zaczyna pompować kasę a reszta miast nie ważne czy mniejszych czy większych już dawno ma ten etap za sobą.
Łódź może robić wrażenie tak jak Białystok, że zajebiście dużo się robi, w końcu się odradza no ale hej, inne miasta były na tym etapie jakieś 5-10 lat temu. Prawda jest taka, że mimo, że teraz się zmienia naintensywniej i to widać,
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Tylko zauważ, że większość miast burzy stare kamienice i stawia bloki, każde podobne do siebie. W Łodzi co chwila gdzieś powstają biurowce, budynki mieszkalne, ale nadal dba się o stare kamienice które nadają Łodzi właśnie ten urok, drugą sprawą jest to, że większość kamienic jest prywatnych i właściciele nic z nimi nie robią i wyglądają tak jak to właśnie opisałeś, sam znam kamienice gdzie od 20 lat stoją puste 50