Wpis z mikrobloga

Do wszystkich którzy biorą swoją moralność od boga chrześcijańskiego i biblii.

Jak bijecie swoich niewolników to tylko tak żeby umarł za 3 dni. A jak wasz sąsiad zbiera patyki w sobote (sobota jest metaforą niedzieli w biblii xD) to musicie go zabić poza wioską/miastem. A jak jesteście przegrywami to wystarczy że kogoś zgwałcicie i zapłacicie ojcu tej osoby i już macie żonkę na medal.
#bekazkatoli #ateizm
  • 36
@Piottix: kiedyś to było kurła... ja biorę moralność z Biblii i wielu moich znajomych czy ludzi z otoczenia też i jakoś nikt nikogo nie bije czy nie zabija. Nie lepiej oceniać katolików takich jacy są teraz, a nie to co było kilkadziesiąt wieków temu?
@strielali wait, przecież tyle gadania o tym że chrześcijańskie wartości są takie uniwersalne i w ogóle. To bóg jednak zmienia system wartości zależnie od czasów? Czasem zabijanie jest spoko a czasem nie? Trochę człowiekowi sprawę utrudnił, bo niby powiedział co robić ale czasem nie można się tym kierować tylko trzeba robić zupełnie odwrotnie xD
@DellConagher

stary zatem, rozumiem. A wiesz, ze katoli nowy obowiazuje?

No nie wiem jak tam u ciebie, ale jak ja byłem młodszy i głupszy to do głów wpajali tak samo stary jak i nowy testament.
@DellConagher: No tylko że jednak każde dziecko jest uczone od małego. "Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 1. Nie będziesz miał...", mało tego dekalog jest brany cały dosłownie, żadnego miejsca na interpretacja. Więc jednak część ST jak najbardziej obowiązuje. A to prowadzi nas do wniosku że zastosowano tutaj uroczy cherry picking: to co nam się podoba sobie weźmiemy, a to co nie uznamy