Wpis z mikrobloga

Do wszystkich którzy biorą swoją moralność od boga chrześcijańskiego i biblii.

Jak bijecie swoich niewolników to tylko tak żeby umarł za 3 dni. A jak wasz sąsiad zbiera patyki w sobote (sobota jest metaforą niedzieli w biblii xD) to musicie go zabić poza wioską/miastem. A jak jesteście przegrywami to wystarczy że kogoś zgwałcicie i zapłacicie ojcu tej osoby i już macie żonkę na medal.
#bekazkatoli #ateizm
  • 36
  • Odpowiedz
@Piottix: nie jestem biblistką ale w tym ostatnim chyba nie chodziło o to, żeby gwałcić tylko, jeśli już się zdarzy kogoś zgwałcić, żeby zabezpieczyć przyszłość ofiary bo inaczej nie miałaby już szansy na wyjście za mąż
  • Odpowiedz
A wiesz, ze katoli nowy obowiazuje?


@DellConagher: no wiadomo, ze starego tylko wygodne rzeczy, bo przecież Jezus powiedział że nie przyszedł zmieniać prawa. Ale to też się interpretuje bo "nie przyszedł zmieniać" zamienia się na "przyszedł zmieniać" i cyk zinterpretowane
  • Odpowiedz
@Piottix: Te słowa mogą odnosić się do wypełnienia proroctw zawartych o Nim jako Mesjaszu w Prawie i Prorokach (Łk 24, 44) Skąd to wiadomo? Dlatego, że Jezus mówi, że nie przyszedł znieść Prawa ani Proroków i równocześnie robi rzeczy niezgodne z rytualnymi nakazami. Bardzo dosadnie pokazuje to moment, w którym uczniowie zrywają kłosy w szabat - Jezus nie potępia ich. Ponadto, opowiada przypowieść o tym, że stare formy pobożności żydowskiej
  • Odpowiedz
@Piottix: a kto bije niewolników? człowiekuuu.... weź mnie nie rozwalaj. Dobrze, że nie zacytowałeś, żeby kochać bliźniego jak siebie samego, albo żeby nie zabijać czy nie kłamać, albo nie cudzołożyć albo całego dekalogu, ale wtedy nie dostałbyś tylu plusów od gimboateistów.
  • Odpowiedz
a kto bije niewolników?


@Marek1991: a kto posiada niewolników? dzisiaj jest to skrajnie niemoralne, ale kiedyś ich posiadanie było moralne a bóg kazał ich bić równo ale tak żeby umierali nie mniej niż po 3 dniach
  • Odpowiedz
przecież w starym testamencie zostało napisane 10 przykazań bożych, tak mi się zdaje XD a no chyba że one też nie obowiązują to sorki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz