Wpis z mikrobloga

@Raspajpi: Nie wpadłeś na to, że hasła są szyfrowane i trzeba je zaszyfrować podczas utworzenia konta i odszyfrować podczas logowania? Jak masz 3 userów, to możesz sobie szyfrować najmocniejszych algorytmem nawet hasło 256 znakowe. Jak masz naście tysięcy userów to trzeba iść na kompromisy.
@GratisLPG: Nie widzę powodu dlaczego hasło nie może mieć 512 znaków jeżeli po zaszyfrowaniu np. SHA256 będzie miało 64 tyle samo co hasło które ma 12 znaków i będzie zajmować tyle samo miejsca w bazie.

Oczywiście czas szyfrowania się zmienia ale nie tak drastycznie by był to powód do zmniejszenia bezpieczeństwa użytkownika.
Oczywiście czas szyfrowania się zmienia ale nie tak drastycznie


@Raspajpi: Jak się loguje jeden użytkownik w tym samym czasie, to fakt, nie różni się. A jak się loguje naraz tysiące userów, następny tysiąc tworzy nowe konta, to już liczby rosną.
@GratisLPG: https://automationrhapsody.com/md5-sha-1-sha-256-sha-512-speed-performance/ tutaj masz przykłady ile ms zajmuje zaszyfrowanie 1 miliona zapytań.

Większość jest poniżej 1 sekundy na MILION zapytań.

I teraz mi szczerze powiedz czy taka strona jak bilkom ma w 1 momencie ponad milion osób które się logują lub rejestrują?

Przez wiele lat jak programuje jeszcze nigdy w życiu nie usłyszałem "Ej ale weź ogranicz długość hasła"...
@Raspajpi:
Nie szyfruje hasła, tylko haszuje, ale reszta się zgadza.
Szyfrowanie jest złą praktyką, tak jak trzymanie haseł zwykłym tekstem.

@GratisLPG:
Za ograniczanie długości hasła do kilkunastu znaków powinno się iść do sztumu. Tak jak za nieprzepuszczanie odpowiednio długich adresów email oraz adresów email zawierających plusa.
@Raspajpi mówiąc ścisłej, to #!$%@?, a nie szyfrujesz hasła. Biorąc też pod uwagę, że hashowanie jest dużo szybsze niż szyfrowanie, to sądzę, że ograniczanie hasła do 12 znaków jest idiotyzmem.

Jeszcze zawołam @GratisLPG, niech też wie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)