Wpis z mikrobloga

@Ogau: też to zauważyłem, dlatego przestałem się przejmować i po prostu poszedłem tam gdzie chciałem. Trochę szkoda tylko punktów bo mógłbym iść na jakieś lepsze ale ciągle muszę sobie przypominać że punkty nie są wyznacznikiem poziomu kierunku, a jedynie ilości (i ew. „jakości”) ludzi jacy na niego idą
  • Odpowiedz
@mab122: jest dokładnie tak jak mówisz. Sam jestem na "najlepszym" kierunku na innym wydziale i nie uważam, żeby był on jakiś lepszy od innych. Czasem wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@mab122: A ja też akurat z MiBM. Ehhh ja też się naczytałem na wypoku narzekań na ten kierunek, ale też chciałem taki, więc idę. ¯\_(ツ)_/¯
@Ogau: Mam znajomego na Wydziale Elektroniki i też ma pod koniec września obowiązkową inaugurację, więc teraz chyba wszyscy są na to skazani. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@KubekMleka: i tak bym nie szedł. 99%, że nie sprawdzą obecności, a 100%, że nawet jak sprawdzą to nie będzie żadnych konsekwencji. Zresztą na auli się nawet nie zmieścicie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Ogau: K---a, nawet nie zaczęliśmy, a już same absurdy. XD
Czy jak zadzwonię do dziekanatu i wcisnę kit, że będę w tym czasie za granicą, i zapytam czy to kłopot, że się nie pojawię, to mam szansę na uczciwą odpowiedź?
Bo w razie nieobecności grożą wykreśleniem z listy studentów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KubekMleka: zależy od babki. Przecież ludzie pracują, wyjeżdżają na wakacje, a oni z d--y przysyłają list z jedną datą. Nie ma szans, że wyciągną z tego konsekwencje. Ja bym zadzwonił i zobaczył reakcje. Chyba, że lubisz takie uroczystości. Posłuchasz, że twój wydział jest najlepszy i do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: w ogóle beka bo po nauczaniu języka obcego na PWr wychodzisz z poziomem B2+, a certyfikaty zamiast zajęć przyjmują tylko od C2


  • Odpowiedz
@mab122: nie rozumiem, lepiej się zapisz na c1 na angielski, bo masz wtedy darmowe lekcje z nativem, a na drugi semestr możesz sobie wziąć dowolny język na a1 (np. hiszpański). Po co się pozbawiać darmowego języka?¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@r__k: żeby mieć czas na pracę/naukę/inną certyfikację? :P
Albo żeby skorzystać z lekcji innego języka właśnie :P

Co z tymi Wilkasami? PWrka jedzie nad Mazurki?
Chętnie bym pojechał, nawet na ten ich obóz co teraz będzie, ale do 19 września mam już czas zorganizowany niestety
  • Odpowiedz
@mab122: no właśnie kiedyś co roku był wyjazd tam, zerowy rok mniej płacił, dobra impreza :D

Ten angielski C1 jest bardzo fajny, to są konwersacje na spoko poziomie z nativem (przynajmniej kiedyś były). Uważaj z tym certyfikatem, bo kiedyś bylo tak, że on ci automatycznie daje "5" za oba semestry i nie możesz iść na żaden inny język. Dlatego wszyscy ogarnięci szli sobie pogadać na C1, a na drugi semestr
  • Odpowiedz
@mab122: Założyłem, że chodzi im o kilometry. Ehhh, 3 lata j-----a matmy i fizyki, a mi dalej brakuje ścisłego myślenia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chociaż przyznaję, że oszukałem, bo wpisałem drogę przy jeździe samochodem, a nie odległość w linii prostej (przemieszczenie). ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mab122: jak masz opcje rezygnacji z języka to to zrób. Osoby, które mówią, że to coś warte musiały nic nie umieć. Jak masz CAE to na 100% nic nowego się nie nauczysz i tydzień wakacji w UK da ci dużo więcej, niż jakieś rozmowy z NATIVEM xD
  • Odpowiedz