Wpis z mikrobloga

@mathix: I jeszcze jedno, Dodałbym fakt że zaopiniować w ciagu 10 dni trzeba dokument który liczy tylko 152 stron bełkotu (gdzie efektywnie tych dni może byc z 7 bo reszta to weekendy etc)

Zastanawiam się czy też oblepianie logiem PiSu tego to nie jest dobry pomysł. To woda na młyn dla ichniejszego betonu wyborczego, a już ze za PO było lepiej, to lemingii o średniej wieku 60 zaraz beda mowic ze
Podobno spora część posłów PiS o tym nic nie wie. Więc miejmy nadzieję, że nie przejdzie to gładko. Jak dla mnie to wygląda na bubel milicjantów z MSWiA.


@mathix: widzę tania propaganda wiecznie żywa. Tak samo mówili, że "car nie wiedział, bo to urzędnicy", czy tam "Lenin nie wiedział, to urzędnicy"... lol jak można kupować takie gówno

"Posłowie nie wiedzą" - dobrze wiedzą, tylko udają głupich.
@Lemartez: coś tam chyba próbowała w kwestii ustawy ROMB, ale ważniejszy wkład miała w taką mini nowelizację, która miała nam dać tłumiki.

Później słyszałem takie opinie, że jej własna partia użyła jej, do "ubicia" projektu ROMB, poprzez skierowanie uwagi właśnie na tę jej nowelizację, a w odpowiednim momencie "wyjęcie" wtyczki (ten projekt był juz gotowy do głosowania w Sejmie, a później zniknął bezpowrotnie).
@Lemartez: IMO dobry, bo w końcu to projekt ich rządu. Jeśli posłowie go uwalą to im podziękuję i nawet mogę zrobić grafikę, która będzie ich wychwalać. Na razie wszystko wygląda źle.
@mathix: Tak sobie jeszcze myslę, że na dole przydałoby się wstawić odniesienia i punkty o której mówi sam projekt ustawy, ale już jako luźny tekst. Jak komentarz do zdjęcia na FB ;) Bardzo fajnie by się to wtedy kolportowało/udostępniało a jednocześnie odcinało by sie troglodytów i lemingów od dyskusji, bo z zapisami trudno dyskutować. Postaram się coś takiego jutro przygotować, mam nadzieje że zdaze przed wyjazdem na urlop :/
kupowali i nosili po służbie swoją broń kolekcjonerska


@Kezcliw: z noszeniem w obecnym rozumieniu to tak średnio. Możemy ją przenosić i strzelać. Niestety projekt ustawy zrówna noszenie z przenoszeniem i broni kolekcjonerskiej nie będzie można przenosić bez zgody organów. Tak brzmią proponowane punkty:

8. Zabrania się noszenia broni posiadanej na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych bez zgody właściwego organu Policji.

9. Za noszenie broni uznaje się każde przemieszczanie się
@Lemartez: Dziękuję. Gdybyś wrzucał to w osobnym wpisie, znalezisku- wołaj. Masz mój plus i mój wykop a ja dziś/ jutro wyślę spamlistę do psłów PiS, a potem do posła z mojej miejscowości.

Myślę, że można to wysłać nie tylko do polityków PiS, a większe przebicie miałoby gdyby ludzie pisali też do swoich posłów.