Wpis z mikrobloga

W ogóle ciężko mi to przyznać ale ZOO Opole > ZOO Wrocław. Znacznie ładniejsze dla zwiedzającego, przemyślane wybiegi, wybieg dla goryli, mniej ludzi przez co spokojniej, widać, że rozbudowują, mają pantery które dopiero teraz wchodzą do ZOO we Wrocławiu, wyspa lemurów, gdzie jak masz szczęście to zbijesz pione z lemurem, wybiegi gdzie wchodzisz pod ziemię i wystawiasz głowę przez wizjer - przez co możesz z bliska obserwować np świszcze czy wilki. No i cena - 18zł i 12 za ulgowy vs 46zł normalny we Wrocławiu xd.
Polecam w cholerę, wychowałem się na ZOO we Wrocławiu, ale muszę przyznać, że Opole ma lepsze, bardziej przemyślane dla zwiedzającego, z porównywalną ilością zwierząt i przede wszystkim świetnym wystrojem jak w jakimś parku rozrywki.

#wroclaw #opole #zoowroclaw #zooopole
  • 19
@pitu120 jeśli wliczają wszystkie gatunki motyli to pewnie tak jest xD
Nie no, tak na serio to więcej jest we Wrocławiu, nie podlega wątpliwości, ale trzeba być serio fanatykiem biologii żeby to był główny game changer - najważniejsze gatunki zwierząt są w Opolu, jest np. panda mała. Czego im brakuje to: słoń, lew, niedźwiedzie. Do zwiedzania z dziećmi zdecydowanie lepiej Opole - wyjdzie taniej, spokojniej, bez stania w kolejkach, trochę mniej chodzenia.
@pitu120: ZOO w Opolu jest mniejsze niż we Wrocławiu. Brakuje tam słonia, a i nosorożec ostatni padł. Co nie zmienia faktu, że ogród zwiedza się bardzo przyjemnie. Jest przemyślany, podzielony na kontynenty, z dużą ilością zieleni. Na wycieczkach, które pilotowałam, ludzie często byli zaskoczeni, że jest tak sympatycznie, chociaż zwierząt mniej. Bilet można kupić w biletomacie. ZOO zlokalizowane jest na wyspie Bolko, to taki wielki park, bardzo przyjemna okolica. Można spokojnie
możesz spokojnie pojechać w sobotę bo do ZOO nie ma kolejek, które zaniżają godność człowieka


@Reepo: ale to jest wina wrocławskiego ZOO czy bardziej akcja "komuno wróć - każdemu po równo czasu oczekiwania w kolejce"?

a tak bardziej serio - przedstaw proszę sposób na rozładowanie kolejek we wrocławskim ZOO. i mówię poważnie - dawno nie byłem, nie wiem jak to teraz wygląda to się nie wypowiem, więc się pewnie niedługo przejdę
@Reepo: mam porównanie, bo byłem w piątek w Zoo w Opolu, a w sobotę pojechałem do Zoo we Wrocławiu. To zdecydowanie nie ta skala, bo jednak Wrocław to inny świat - samo Afrykarium bije na głowę jakąkolwiek atrakcję w Opolu, ale muszę przyznać, że w Opolu bardzo podobały mi się... mrówki :) I spokój, we Wrocławiu było tylu ludzi, że ciężko było nieraz cokolwiek zobaczyć.