Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak wygląda branie ślubu katoliczki z innowiercą/ateistą? Ktoś przechodził przez ten proces? Moja dziewczyna jest wierząca i chce mieć ślub i przysięgać, nie widzę w tym nic złego chętnie bym jej wierność mógł przysiąc, ale nie chcę brać udziału w szopce typu spowiedź, nauki przedmałżeńskie i nie chcę brać aktywnego udziału w mszy. Czytałem o tym trochę, chyba trzeba mieć chyba zgodę biskupa. Jest to wykonalne w naszej rzeczywistości polskiej?
#gimboateizm #katolicyzm #slub #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopi_luwak: nie mieliśmy żadnego problemu. Troszkę więcej papierków do wypełnienia i tyle. Nie musisz chodzić na żadne nauki, ale kobieta cię pewnie i tak zaciągnie. Tuż przed ślubem poprosił mnie o szacunek dla ich boga i obrządku i prosi o klękanie kiedy trzeba itp. na końcu przysięgi nie wypowiada się słów "i tak mi dopomóż bóg..." oraz nie przyjmujesz komunii. To oznacza, że narzeczona sama musi wypić cały kielich z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kopi_luwak: Chciałem tylko napisać, że bardzo podoba mi się podejście że chcesz podejść do ślubu prawdziwie, a nie kłamać na nim i udawać jak inni mówili, bo będzie prościej. Powodzenia!
  • Odpowiedz