Wpis z mikrobloga

Mireczki #android #google #telefony było ostatnio na głownej o Signal - komunikatorze, który ma być (wg niebezpiecznik.pl) lepszy od Wire (którego to Wire polecał sam Snowden) i przymierzam się do migracji z whatsappa (bo i tak wykupił go ileś tam lat temu cukierberg) i zapytałem o to kolegę informatyka z Barcelony (że Signal niby lepszy bo minimum na serwerach przechowuje, bo tylko logowanie i rejestrację a Wire dużo więcej - zdjęcia? multimedia? zapis czatów?) a kolega mi na to, że dzięki usłudze Google Analytics i text-to-speech wszystko z ekranu mojego smartfona leci do google, że dopiero musiałbym zrootować i wyłączyć/kontrolować out-traffic z mojego telefonu, żeby tak nie było, że gugel i tak wie WSZYSTKO dzięki androidowi. Czy to aż tak zaszło daleko ? Po 11 września hamerykanie i enesej naprawdę mają ochotę i wolę czytać i wiedzieć WSZYSTKO od szarych kowalskich z Polski B ? (bo dla mnie google i enesej są tożsame ze sobą) Trochę paranoja się robi...
Ma ktoś coś mądrego do powiedzenia w tym temacie? Jakiś link może gdzie coś bym poczytał (artykuł/forum/blog) w tym temacie?
może zawołam jeszcze z tagów #programowanie #programista15k i wołam @niebezpiecznik-pl
snwptest - Mireczki #android #google #telefony było ostatnio na głownej o Signal - ko...

źródło: comment_s19i2c27WAqimRnTV1Wgc2FcqsRSVnZx.jpg

Pobierz
  • 9
@snwptest dla ciebie jako zwykłego anona najważniejsze jest żeby wiadomości nie przechwycił operator GSM (a od niego inne służby) i do tego whatssapp czy jakiś signal wystarczy
O googla się nie martw oni mają miliardy urządzeń i weź to ogarnij