Wpis z mikrobloga

Część pierwsza analizy (i raczej ostatnia) wpisu @Cheatera oraz badań które zacytował. Jest tego sporo, także możliwe że jutro wrzucę resztę, chociaż zauważyłem że sam @Cheater nie poświęcił zbyt dużo czasu na swój wpis i research (#), także raczej to będzie jedyna część.

Zacznijmy od pierwszej tezy i badań.

Wśród pedofili występuje nieproporcjonalnie wysoka liczba homoseksualistów. Podczas gdy homoseksualiści stanowią 1-3% populacji, aż 1/3 aktów pedofilii popełniana jest przez homoseksualistów


Nie wiem dokładnie na podstawie ta teza, bo nigdzie w zacytowanych badaniach nie mogłem tego znaleźć, ale najbliższy temu był jedynie cytat z badań Camerona. Poniżej podałem link do badań, czy mógłbyś wskazać w którym miejscu pada ta teza?

Also, in a recent literature search (Cameron, 1985) which examined 17 more studies on sex offenders against children, the ratio of victimized female to male children was approximately 2:1.


źródło

A jeżeli chodzi o same wyniki badań, to dotyczą one preferencji pedofilów heteroseksualnych oraz homoseksualnych względem płci dzieci. Badanie nie wykazało żadnych różnic pomiędzy obiema grupami.

The results of the present study suggest that the erotic attractiveness of male children (or pubescents) for androphiles is not greater than the erotic attractiveness of female children (or pubescents) to gynephiles. Thus, there must be another reason for the finding that the proportion of sex offenders against male children among homosexual men is substantially larger than the proportion of sex offenders against female children among heterosexual men (Cameron, 1985).


No to tyle z pierwszego badania, przyjrzyjmy się drugiemu:

Konkretnie: 25% aktów pedofilii popełnianych jest na chłopcach, a chociaż jednym z argumentów przeciw mówieniu o "homoseksualnej pedofilii" jest twierdzenie, iż płeć dziecka jest dla pedofila obojętna, a pociąga go niedojrzałość organizmu, jednak aż 86% pedofili wykorzystujących seksualnie chłopców deklaruje się jako homoseksualiści. Zatem występowanie pedofilii wśród homoseksualistów jest wielokrotnie wyższe, niż wynika z prostej statystyki.


Jedno z cytowanych badań dotyczyło tego czy homoseksualni pedofile mają więcej starszych braci, niż heteroseksualni pedofile. A drugie badanie dotyczyło zachowań pedofilów, ale niestety nie udało mi się znaleźć pełnych badań (masz może kopie?). Także nie wiem na podstawie czego jest wniosek z cytatu, skoro badania dotyczyły zupełnie czego innego. Może wskażesz?

Pierwsze cytowane źródło:

Whether homosexual pedophiles have more older brothers (a higher fraternal birth order) than do heterosexual pedophiles was investigated.


źródło

Drugie cytowane źródło:

This paper reviews the current literature on the topic of the specific behaviors of child molesters, along with other epidemiological characteristics, and provides new data drawn from experience with 229 convicted child molesters.


źródło

Przejdźmy do trzeciej tezy i źródeł:

Istnieje szereg prac pokazujących, że wielu mężczyzn, którzy w dorosłości angażują się w homoseksualny styl życia, było ofiarami wykorzystania seksualnego w dzieciństwie


W pierwszym cytowanym badaniu autor podkreśla że potrzebne są dalsze badania, także nie można tego brać za pewnik. Pozostałe badania są dość stare i nie mam do nich dostępu, masz może kopie?

Based on these findings, the conclusion that there is evidence to support long-term sequelae of CSA among boys seems reasonable. Some of the outcome domains examined include sexual dysfunction, gender identity conflict, homosexuality, and an increased risk of becoming sex abuse perpetrators. While the evidence is suggestive and certainly warrants further research, there is an insufficient number of controlled studies from which to draw any firm conclusions. Whether male victims of CSA are likely to show more severe sequelae than female victims is a moot point. Only one study addressed sex differences in outcome (Seidner et al., 1985); although the results suggested a greater impact on males, several other factors must be controlled for before clear inferences can be drawn.Male and female subjects need to be matched for type of abuse, use of force or violence, frequency and duration of abuse, and relationship to the perpetrator before a clear statement can be made on the different outcomes of sexually abused boys and girls.


źródło

Przytoczymy tu wyniki kilku z nich. Spośród badanych 1001 homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn 37% przed ukończeniem 19 roku życia doświadczyło bycia ofiarą przymusowego kontaktu seksualnego z osobą dorosłą. W jednej trzeciej przypadków dochodziło do seksu analnego.


Zobaczmy o czym było badanie i jego szczegóły:

From May 1989 through 1990, 1,001 adult homosexual and bisexual men attending sexually transmitted disease clinics were interviewed regarding potentially abusive sexual contacts during childhood and adolescence. Thirty-seven percent of #!$%@? reported they had been encouraged or forced to have sexual contact before age 19 with an older or more powerful partner;


źródło

Autor cytatu zapomniał dodać że to nie była specjalnie dobrana reprezentatywna grupa, a osoby korzystające z pomocy centrum chorób zakaźnych. Na dodatek dane pochodzą z 1989, czyli mają blisko 30 lat, a od tego czasu sporo się zmieniło, zwłaszcza w sferze edukacji seksualnej i względem praw LGBT.

To na razie na tyle, jak będzie mi się chciał to jutro przeanalizuję resztę.

#nauka #gruparatowaniapoziomu #lgbt #homoseksualizm #4konserwy #neuropa
  • 15
  • Odpowiedz
@Cheater: Ok, widzę że jednak dalej nie potrafisz dyskutować na poważnie na jakimś poziomie, osobiste wycieczki, ad personam i inne tego typu zagrywki.

Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań, a pytałem się o dokładne cytaty z badań na których postawione zostały te wszystkie tezy. Przeczytałem te badania i nie znalazłem w nim nich co poparłoby te tezy.

A teraz spadaj dalej na czarną, bo nie chce mi się dalej
  • Odpowiedz
z samego abstractu:


@Cheater: Oczywiście ostatniego zdania z tego abstractu już nie skopiowałeś: 'This, of course, would not indicate that androphilic males have a greater propensity to offend against children.' Obrzydliwe manipulowanie.

To jest publikacja odnośnie pedofilii, którzy skrzywdzili dziecko tej samej płci, a nie odnośnie osób homoseksualnych. Więcej na ten temat i research (również Freunda), masz pod tym linkiem: http://psychology.ucdavis.edu/rainbow/html/facts_molestation.html
  • Odpowiedz
@Cheater: Jako, że mnie zawołałeś gdzieś indziej to chyba nie rozumiesz tego abstractu patrząc po twojej odpowiedzi. Tam stwierdzenie 'androphiles' tyczy się ogólnie mężczyzn homoseksualnych niezależnie od wieku osoby, którą ich pociąga. Więcej. Specjalnie nie skopiowałeś tego ostatniego zdania.

To twoje zdanie w cytacie (20-50) to jedynie zaproponowany podział przez Magnusa Hirschfelda w 1906 roku.

(...) while the ratio of gynephiles to androphiles among the general population is approximately
  • Odpowiedz
@Croce: Tak, to prawda. Jednak nie zmienia to tego, że mowa tam o pedofilach 'homoseksualnych', a nie o samych osobach homoseksualnych, więc ignorowanie tego cytatu (jako jedyne z abstractu) to manipulacja.
  • Odpowiedz