Wpis z mikrobloga

tldr - ostatnie dwa akapity / wladze bangladeszu europy po cichu badaja grunt na mozliwosc wprowadzenia obowiazku rejestracji bezpozwoleniowej broni cp. nie na dotychczasowych zasadach wyrabiania ekb (chcesz zarejestrowac to placisz ~100zl i sobie rejestrujesz) bo zamiast tego chca wymusic zestaw specjalistycznych badan jak przy pozwoleniu na bron i swiadectwo z krk. na pierwszy rzut oka to wyglada nawet sensownie - sam zawsze podkreslalem ze bron powinna byc dostepna dla kazdego niekaranego i zdrowego obywatela od reki. jednak nie jest tak kolorowo bo w praktyce przy obowiazkowych zestawach badan na bron chodzi wylacznie o to by wydoic dodatkowe ~600zl od posiadaczy czarnoprochowcow. wedlug roznych szacunkow osob takich jest przynajmniej kilkadziesiat tysiecy ale istnieja pewne zrodla wskazujace ze moze byc ich nawet ponad sto tysiecy! wniosek? standard - wladze bangladeszu europy to #!$%@? i chca cie #!$%@? z kasy. wychodzi kilkadziesiat milionow zlotych do zostawienia w wybranych przez policje klinikach.

spokojnie! gdyby milosciwie nam panujacym #!$%@? udalo sie takie przepisy wprowadzic to natychmiast opublikuje poradnik z dwoma scenariuszami. pierwszym bedzie nowa rejestracja broni cp z najtanszymi/najwygodniejszymi klinikami a drugim rozdzialem bedzie patent dla osob chcacych uniknac rejestracji - nie ponoszac za to zadnej odpowiedzialnosci i zachowujac bron w bezpiecznym miejscu. bez wzgledu na to jakie brzmienie moze uzyskac taki "ewentualny przepis" gwarantuje ze bron cp - zakupiona przed wejsciem w zycie takiego "ewentualnego przepisu" - bedzie mogla "czekac na lepsze/gorsze czasy" bez kwitu i kosztow.

aktualnie bron cp jest bezpozwoleniowa wiec nie ma obowiazku zglaszania jej zakupu/sprzedazy/zagubienia. wiele osob nabylo taka bron wylacznie dlatego ze jest ona substytutem broni pozwoleniowej a z takich czy innych powodow nie chce wyrabiac uciazliwego pozwolenia. gdyby kiedys wprowadzono wymagana rejestracje broni cp to zanim taki obowiazek wejdzie w zycie wystarczy skorzystac z aktualnie przyslugujacych praw. najwygodniej bedzie zwyczajnie zapomniec gdzie taka bron "przechowujemy". to zabrzmi absurdalnie ale w gre wchodza nawet takie scenariusze:

- panie wladzo gdy ta bron byla bezpozwoleniowa to dalem ja jakiemus zulikowi pod biedra za paczke fajek. jesli spotkam go ponownie to przekaze panskie pozdrowienia.

- panie wladzo gdy ta bron byla bezpozwoleniowa to zakopalem ja w lesie i teraz nie pamietam pod ktorym drzewem. jak pan wladza ja odnajdzie to prosze mi ja przyniesc bo chcialbym ja zarejestrowac.

jesli taki glupi przepis wejdzie kiedys w zycie to wielu strzelcow po prostu zarejestruje swoje zabawki i bedzie miec problem z glowy. mam jednak uzasadnione podejrzenia (lol) ze wiekszosc posiadaczy broni cp - szczegolnie tych ktorzy kupili ja "by miec" - nadal bedzie chcialo ja posiadac bez kwitow. internet bedzie zalany wskazowkami o tym jak takich kwitow uniknac. wniosek? kupowac czarnoprochowce na zapas poki #!$%@? nie przyszedl do glowy jeszcze bardziej #!$%@? pomysl - na przyklad obowiazek wyrabiania promes przed zakupem broni cp xD

tldr:

rozchodzi sie o ryzyko wprowadzenia do broni cp obowiazkowych badan jak przy ubieganiu sie o pozwolenie na wspolczesna bron. w cywilizacji lekarz rodzinny znajacy cie od XX lat moze wystawic ci zaswiadczenie ze jestes zdrowy/spelniasz wymagania bo przeciez od XX lat juz cie zna/leczy. gdyby cie nie znal lub mial watpliwosci to skieruje na dodatkowe badania. tymczasem w bangladeszu europy musisz isc do kosztownych lekarzy akredytowanych przez policje na komplet badan ktore w absolutnej wiekszosci przypadkow sa calkowicie zbedne i wykonywane przez osoby ktore widza cie na oczy pierwszy i ostatni raz w zyciu.

wlasciciel drugiej najwiekszej/najpopularniejszej kliniki zajmujacej sie badaniami na bron sam przyznaje do kamery ze obowiazkowy zestaw badan jest zbedny i chodzi w nim wylacznie o dojenie kasy. jest uczciwy i rozsadny - utrzymuje sie z tego od lat ale sam podkresla ze obecne badania na bron powinny byc opcjonalne na skierowanie od lekarza rodzinnego a nie jako obowiazkowy komplet od policji za ktory zainteresowany musi placic kilkaset zlotych.

#bron #strzelectwo #brzydkiburak #czarnoprochowycontent
BrzydkiBurak - tldr - ostatnie dwa akapity / wladze bangladeszu europy po cichu badaj...

źródło: comment_RGQDbWSMfQfagcSsnaudjNC6wPoTKKjp.jpg

Pobierz
  • 23
@thestabilizator: oczywiscie aktualne. duzy rabat w salonie firmy kaliber i negocjowalne gratisy u doctora.

polecam zakupy osobiste w kalibrze - na miejscu jest wszystko i mozna caly dzien obmacywac zamiast gapic sie w monitor.

@Just666: nadal nie wiem o czym chcesz dyskutowac i dlaczego nalegasz na spotkanie xd

"proch w prezencie" - a) dzial handel na stronie blackpowder.pl b) grupa ryjbukowa strzelectwo czarnoprochowe i tam zapytac na ktorych obiektach i
@BrzydkiBurak: #!$%@? przez ch
Also, ja jednak liczę, że wprowadzą ten przepis.
Obecne prawo jest tak #!$%@? i antyludzkie, że tylko wprowadzanie kolejnych debilizmow ma szansę coś zmienić i dać prostym ludziom(czyli większości) do pomyślenia, że żyją w Bangladeszu Europy. Może wtedy będzie jakaś motywacja w narodzie do zmiany prawa i konstytucji na pro-obywatelskie, czyli takie, jakie jest w krajach pierwszego świata.
W innym wypadku, czeka nas wyludnienie, bo urodzeni po
Uwielbiam twoje filmy, a Twoje posty na forach, wykopie i fejsie zajebiście ukazują poziom debilizmu hoplofobów, ale coś co mnie nęci to fakt że nie używasz za często jeśli w ogóle polskich znaków - przyzwyczajenie czy coś innego? Strasznie mnie to nurtuje :c #nieboperfekcjonistow