Wpis z mikrobloga

@Limonene: to dlaczego mówią że jedzenie kolacji jest niezdrowe i w ogóle tylko śniadanie się liczy itp?
Chodzi mi o to, że jakbym zjadł obiad o 12 to do wieczora zgłodnieję i znowu będę głodny o 18 a potem o 22. Czyli zeżarłbym 3 posiłki albo chodził głodny (czyli coś jednak zeżarł) . A jak jem obiad o 16-17 to wieczorkiem wrzucam tylko coś lekkiego i czuje się komfortowo po zjedzeniu
  • Odpowiedz
@solo_ta: no generalnie jak makrosy i kalorie się zgadzają to nie ma różnicy o której to zjesz.
Ale fakt, jeżeli ktoś nie jest przyzwyczajony do jedzenia kolacji to po jej zjedzeniu będzie się źle czuł, analogicznie niektórzy nie potrafią jeść śniadań bo im niedobrze. Ale to czy jesz obiad o 12 czy o 18, albo czy dzielisz sobie kalorie na 6 posiłków czy na 2 nie ma większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@solo_ta bo ludzie są głupi i ciągle wierzą w zdementowane trzynaście tysięcy razy mity dietetyczne. Możesz jeść ile chcesz posiłków dziennie i o jakich porach chcesz, ważne jest tylko zapotrzebowanie kcal. Deficyt=chudniesz, jesz za dużo=tyjesz.
Możesz wrzucić dzienne zapotrzebowanie w jednym posiłku i do wieczora nie chodzić głodnym...
  • Odpowiedz
Najlepiej jeść małe porcje przez cały dzień, wtedy ciągle chodzisz syty. A ostatni posiłek, czyt. kolację, najlepiej wszamać z 2h przed snem, żeby organizm zdążył to przetrawić przed wypoczynkiem. @Limonene ma rację i od tego czy tyjesz czy nie, zależy ilość kcal jaką spożywasz.


@addsn: no tylko, że nie ma, że "najlepiej tak i koniec". Dla każdego "najlepiej" znaczy coś inaczej.
  • Odpowiedz
**@Limonene: Masz rację, każdy lubi co innego i każdy powinien znaleźć coś dla siebie :). Jak testowałem dietę IF to jadłem trzy posiłki w 8h i też było okej.
  • Odpowiedz
@addsn: Jedzenie wielu posiłków nie jest dobre. Ponieważ nie pozwalamy organizmowi ustabilizować poziomu hormonów. Za każdym razem kiedy coś jesz, organizm musi to metabolizować, w tym celu musi uwalniać hormony. Więc zamiast normalnie funkcjonować, cały czas w Twoim organizmie szaleją hormony. Moda na wiele posiłków wzięła się stąd że za każdym razem kiedy coś jemy, ponosimy wydatek energetyczny aby uruchomić metabolizm. Więc jedząc tą samą ilość kalorii w większej ilości posiłków
  • Odpowiedz