Wpis z mikrobloga

Mirki, możecie coś polecić z poniższej listy albo macie swoje typy na inwestycje?

Mocno inspiruje się blogiem #investjourney i w ostatnim wpisie podali kilka "okazji".

http://investjourney.pl/2018/08/05/tydzien-177-restauracja-gieldowa/

żadna spółka z tego rankingu mnie nie przekonuje.
CCC - fatalne opinie na temat obsługi klienta
Play - Spółka od zawsze w trendzie spadkowym
Platige - zrobił rekord ceny na fali serialu o wiedźminie ale zyski jeszcze długo nie będą rozliczone (sam wtopiłem, na szczęście grosze)
Budimex - Spada od roku i nie widać sygnału do zmiany ale dużo wskazuje że idzie gorszy okres dla budowalnki

Reszty spółek dobrze nie znam, ale raczej nie widać na nich pozytywnego sentymentu.

Obecnie w protfelu cdp, tensquaregames, platige, dino i vistula

#pociagdozyskow #gielda #inwestycje #laikinwestuje #typodmieszaniahajsu
Koryntiusz - Mirki, możecie coś polecić z poniższej listy albo macie swoje typy na in...

źródło: comment_ARlefLX2TkxEyzzfhNTvW6LXPLVqmCip.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: Inwestowanie w Polsce to żart, jeżeli jesteś studentem - spoko, ale jeżeli nie inwestujesz spekulacyjnie głupotą jest inwestowanie na GPW. NewConnect to jeszcze większa potwarz.

PS. Livechat ma okres wzrostów już za sobą. Miałem, sprzedałem wszystkie akcje 27-02-2017 po 51,50 zł, kupowałem 10-04-2014 po 18,50 zł. Zysk 176,49%.
  • Odpowiedz
Inwestowanie w Polsce to żart, jeżeli jesteś studentem - spoko, ale jeżeli nie inwestujesz spekulacyjnie głupotą jest inwestowanie na GPW.


@denuke: Oprócz dużego zysku z Livechata ktoś tu chyba ostro wtopił na giełdzie (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: Z tej listy zastanawiałbym się nad zakupem LVC, OPN, FTE. Dwie pierwsze spółki jednak muszą dać sygnał do zmiany spadkowego trendu, a Forte już pokazał, że ma potencjał na poprawę wyników.
  • Odpowiedz
Oprócz dużego zysku z Livechata ktoś tu chyba ostro wtopił na giełdzie (σ ͜ʖσ)


@jankowski90: Wprost przeciwnie, mam tu na myśli bardzo wolne zyski, posłużę się przykładem z NASDAQ, bo w tym momencie inwestuję w papiery tylko w USA. Akce Amazona, kupione 23-03-2017 po $847.38, na tą chwilę po $1886.52 (nadal trzymam). Google, kupione 31-10-2014 po $243,00, aktualnie po $1245.61 (nadal trzymam).

W
  • Odpowiedz
po ile kupowałeś akcje cdp?


@blogger: Średnią mam po 52.92, najniżej po 25.50, najwyżej po 120. Wcześniej po 16,40 ale ten pakiet sprzedałem jeszcze po 24 ;)

@denuke: Żart bo mam mniejsze zyski na spólkach w PL niż na największych spółkach technologicznych na świecie? Jakbyś trafił z #cdp to miałbyś podobną stopę zwrotu.
  • Odpowiedz
cigames teraz na topie


@sokool: Nie ufam im ;)

A co możecie powiedzieć o tensquaregames?


@blogger: W skrócie, chłopaki mają plan na rozwój, regularnie wypłacają dywidende, zyski rosną z roku na rok. Jedyne co mnie martwi to, że mają jedną bardzo dochodową grę a reszta raczej kuleje.

wolę pewniaka niż łut szczęścia.


@denuke: To co wg. Ciebie jest teraz pewniakiem?
  • Odpowiedz
@Koryntiusz: W ciągu 24 miesięcy będzie załamanie rynków, więc złoto + kraje wschodzące. Ja sam powoli będę uciekał do gotówki. Za pewniaka uznaję każdą dużą spółkę z dobrym produktem, najlepiej inwestować w sektor który znasz, 80% mojego portfela to wyłącznie spółki technologiczne, w 2014 robiłem duże zakupy, gwiazdy: TSLA (upłynniona już w 100%, shortowana jeszcze dwa tygodnie temu z zyskiem), GOOG, IBM, FB (upłynniona w 100% przed przesłuchaniem Zucka w kongresie),
  • Odpowiedz
Zysk 68,67%+. Przecież to #!$%@? żart.


@denuke: Albo ktoś tu jest kłamczuszkiem i wcale nie zarabia tak jak twierdzi, albo każdy zarządzający funduszami Cię po rączkach całuje, żebyś dla niego pracował.
Jeśli stopa zwrotu z 2letniej inwestycji rzędu 35% to żart, to mamy na pokładzie nowego Warrena Buffeta.

A jedyne dobre IPO w ostatnim czasie to Vigo


@denuke: No nie rozśmieszaj mnie. Dino było udanym debiutem, nie mówiąc o kilku
  • Odpowiedz
@Zooltan: Mam rachunki w JP Morgan. Możesz kupować też akcje zagraniczne u każdego polskiego brokera, ale lepiej to robić jak masz większe fundusze, bo prowizje są dość wysokie. Musi się to Tobie po prostu opłacać.
  • Odpowiedz