Wpis z mikrobloga

@Iperyt: Miałem okazję ich poznać. Ogólnie ogarnięci i inteligentni ludzie ale jak zaczynaja rozmawiać o fizyce to tak jakby im się krytyczne myślenie wyłączało. Akceptują argumenty (choćby słabe lub fałszywe) tylko popierające ich wywody, a wszystko inne od razu jest odrzucane. A największa beka to jak próbują znaleźć prędkość eteru na podstawie jakiejś jednej niebieskiej plamki na mapie CMB nie wiedząc w ogóle jak takie mapy są opracowywane ¯\_(ツ)_/¯
@Menorzinho: Jak dla mnie wszystko, niech sobie prywatnie twierdzą i robią co chcą. Ale jeżeli taka praca została opublikowana w czasopiśmie naukowym to już niestety trzeba działać. BTW, wygląda na to, że to pierwsza praca Pana Szostka w czasopiśmie o IF większym niż 1 xD
@Iperyt: Po pierwsze wczoraj o tym był film długawy.
Po drugie to co mówią to prawda, ale nie cała prawda https://en.wikipedia.org/wiki/Michelson%E2%80%93Morley_experiment#Incorrect_alternatives

Tylko jako że nie podają całej prawdy to faktycznie przyjmując mniej wymagań można wyciągnąć dowolnie dużo różnych rozwiązań spełniających te wymagania. Eter taki i śmaki był obalany 100 lat, a teorie względności jakoś się trzymają przez wszystkie eksperymenty.

W najlepszym wypadku tłumaczy mniej niż teorie względności, nie jest w żaden
Po pierwsze wczoraj o tym był film długawy.


@abraca: Wiem, ale nie miałem niestety okazji go obejrzeć. Dziwi mnie jednocześnie, że taki "geniusz" ma mniejszy dorobek naukowy ode mnie.
@Iperyt: Wziąć sobie jakiś szczególny przypadek, trochę się pobawić licealną matematyką z transformacjami Lorentza i odtworzyć wynik pojedynczego eksperymentu to nie problem, więc to akurat nic dziwnego, że gdzieś im się to udało opublikować.
@Clermont: Zastanawiam się teraz czy może nie warto ich dla zasady zgłosić, tak żeby nieco pohamować ich pychę. Zgodnie z "Acceptance Citeria" tego czasopisma rezultaty muszą być oryginalne i nigdzie wcześniej niepublikowane. A jak widać, treść publikacji jest praktycznie jednakowa z treścią abstraktu. Co więcej, idę o zakład że ich książka również zawiera te wyprowadzenia.