Wpis z mikrobloga

Mój #rozowypasek szuka pracy(dorywczej na weekendy). Niby nic dziwnego ale...

Wysłała CV do #orsay na #slask, poszła na rozmowę rekrutacyjną i kobieta która miała z nią rozmawiać spóźniła się z 20 min bo była zajęta. W końcu menagerka można pomyśleć i musiała pewnie coś innego zrobić. Podczas rozmowy prócz standardowych pytań o CV itp czy "jakie są kolory modne na tegoroczną jesień" dziewczyna dostała informacje że:

Na sklepie to nie za bardzo czas jest na klienta bo jest tyle do zrobienia


Pod koniec rozmowy usłyszała że ok może być i ma przyjść jutro na 3h okresu próbnego (oczywiście bezpłatny i bez żadnej umowy) i po tym okresie "próbnym" do niej oddzwonią czy ją przyjmują.

Ciekaw jestem co by się stało i kto by za to odpowiadał gdyby miała wypadek podczas tego okresu próbnego. Oraz czy Pani Manager wie że nie wolno zatrudniać lub w ogóle wykonywać żadnej pracy pracy bez umowy a za samo proponowanie jest 1 do 30 tys kary.

Fajny obóz pracy dla pracowników się zapowiada.



#pracbaza #januszebiznesu #prawo
  • 16
@bi-tek: Oczywiście masz rację, że to nielegalna praktyka i należy się kara, ale sugerowanie, że szefowa się dorobi kokosów na pracownikach pracujących 3h, gdzie musi ogłosić i przeprowadzić rekrutacje, a przez te 3h i tak musi poświęcić swój czas, albo innego pracownika, do wytłumaczenia o co chodzi w pracy i nadzorowanie takiego świeżaka, jest niepoważne
@PreT: Nie zrozumiałeś i nie wiem skąd wyciągnąłeś sobie stwierdzenie o "drobieniu się". Po prostu zostanie oszukane 29 osób i to nie jest fair. Wyobraź sobie że szukasz pracy i wysyłasz 2 CV i w 20 firmach robią ci takie 3h czyli przerpacujesz 60h i możesz nie dostać żadnego wynagrodzenia oraz tracisz czas i kase na dojazdy. A co jeśli firma by sobie wymyśliła dzień takiej pracy?

gdzie musi ogłosić i
@bi-tek: a jeśli wyślę CV do 1000 firm i w każdej mi zrobią darmowe 3h to umrę z głodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w 3h da się pokazać, że nie boi się podejść do klientki i zapytać czego szuka i dopasować odzież do jej potrzeb, czy jest leniwa/pracowita, czy wykazuje inicjatywę, czy nie ma problemu z wykonywaniem poleceń, czy siedzi w telefonie, itp. W międzyczasie można pogadać