Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że mecze coraz bliżej chciałbym się podszkolić. Gram jako środkowy obrońca / stoper. Gdzie mogę znaleźć informację jak się ustawiać w danych sytuacjach? Chodzi mi o krycie, asekurację, taktykę w obronie. Nasz trener mówi, że to powinniśmy wiedzieć i nie chce wytłumaczyć (,).


#pilkanozna #taktykapilkarska
  • 20
@KoveAA: Jeżeli oglądasz mecze w TV(nie Ekstraklape), to patrz kątem oka co robią zawodnicy z twojej pozycji w danej sytuacji, oczywiście Ci najlepsi to też wiele daje i jest fajnym uzupełnieniem tego co przeczytasz czy zobaczysz na obrazkach jako czyste schematy.
@KoveAA: a ostatnio grałem mecz z seniorami i oni jakieś nie wiadomo jakie taktyki mieli z ustawianiem. Raz miałem asekurować obrońce za plecami, a sekunde później miałem być na lewej obronie atakować przeciwnika. Dlatego chciałbym się czegoś dowiedzieć o ustawianiu, żeby mną nie pomiatali xd
@KoveAA: zawsze bądź z linią obrony, w sytuacjach gdy leci kontra Ty VS Dwójka rywali, to nigdy nie biegnij w stronę osoby z piłką, tylko skracaj kąt starając się kryć zawodnika bez piłki, nie bój się grać ciałem itp.
A najlepiej to uciekaj z takiego gówno klubu, bo nic nie osiągniesz.
@StiviGerard: Nigdy nie kryj zawodnika przed nim. Zawsze bądź za nim, by zniwelować przypadek dojścia do podania prostopadłego. Czasem lepiej jest również dać dobiec zawodnikowi do podania, gdy masz szanse je przejąć niż lecieć do piłki i się z nią minąć i popełnić błąd. oczywiście wymieniłem same podstawy, które zapewne znasz. Nie podawaj bramkarzowi w światło bramki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nigdy nie kryj zawodnika przed nim. Zawsze bądź za nim


@StiviGerar: Taka rada to zniszczenie kariery. Wszystko zależy od taktyki. Jak obrona gra linią to powinieneś trzymać linię aby właśnie łapać napastników na spalone. Zakładam, że z racji młodego wieku nie Ty decydujesz kiedy obrona ma się przesunąć, więc po prostu patrz na linię.